Щороку у третій четвер листопада відзначають Міжнародний день відмови від паління. Цього року це – 15 листопада.
У 1977 році Онкологічне Співтовариство Сполучених Штатів Америки встановило цей день після того, як фахівці отримали статистику ракових захворювань. Згодом до цієї ініціативи почали долучатися у всьому світі.
Тютюнопаління – найпоширеніша згубна звичка людства. Нині у світі нараховується півтора мільярда курців. А в Україні страждають від цієї вади приблизно 11 з половиною мільйонів жителів.
Саме сигарети є основною причиною смерті та інвалідності у всьому світі та відбирають більше життів, ніж СНІД, туберкульоз, материнська смертність, дорожньо-транспортні пригоди та інші разом узяті.
Залежність від тютюну внесена в Міжнародну класифікацію хвороб. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм, особливо у розвитку ракових хвороб.
Викурювання однієї цигарки завдає організмові такої ж шкоди, як і 36-годинне перебування на загазованій автомагістралі. Серед людей віком від 30-40 років, які полюбляють цигарки, інфаркти трапляються в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто цієї шкідливої звички не має.
Жінки, які палять, у 10 разів частіше залишаються безплідними, у чоловіків розвивається імпотенція. Курці, як правило, скорочують своє життя на 15-20 років.
Тому саме цей день може бути чудовою можливістю нарешті усвідомити усі негативні сторони та наслідки тютюнопаління та покинути цю фатальну звичку.
Редакція Times.Zt зібрала поради з групи «Матусі та татусі Житомира» у Facebook від людей, які покинули цю звичку. Ось декілька з них – можливо, вони допоможуть і вам.
Тетяна: Чоловік 3 місяці не палить завдяки «Табексу». Він і повірити не міг, що так буває.
Олена: Візьміть себе в руки та киньте! Сила волі та стовідсоткове ваше рішення. Шляху назад немає! І все! Понюхайте, як пахне з рота, ваша шкіра… Жах. Старіти та вбивати свої органи та шкіру не хочеться. Народити дітей не факт, що вийде… Зараз сигарети гірші, ніж у дідів наших були. Рак горла… Я плювалася кров’ю і зуби кровоточили. Коли я це усвідомила, в один день кинула. Страшно стало. За своє здоров’я, в першу чергу. За красу – в другу. Та й нормальну людини хотілося знайти, а хто хоче, вибачте, вонючку, що палить… Ну що? Переконала? Повірте, крім вашого рішення ніякі маніпуляції вам не допоможуть. Постарайтеся не пити алкоголь, щоб не хотілося палити, і не спілкуйтеся з тими, хто палить. Відразу йдіть. Якщо дуже ламає, я робила одну дві затяжки та викидала. Другий день не палила, теж зробила дві затяжки, стало бридко. На третій зробила затяжку, викинула і більше не палила. Через півроку випила і дуже захотілося палити. Випалила півсигарети, більше не змогла, не смачно вже. Так і не палила.
Христина: Ви повинні чітко розуміти, що хочете цього, бо інакше нічого не вийде. Знайдіть цікаві знайомства, справу, від якої будете отримувати задоволення. Але ще раз повторюсь: ви маєте чітко цього хотіти.
Ще можете проаналізувати взагалі для чого ви це робите.
Юлія: А я правильно розставила пріоритети. Те, що раніше витрачала на сигарети – зараз плачу за заняття репетитора.
Катерина: Хвалять «Легкий спосіб кинути палити». Спробувати прочитати можна. Так само таблетки «Табекс», кажуть, допомагає. Але, в першу чергу, повинно бути бажання.
Людмила: Метод Шичко. Упор методу на алкогольній та нікотиновій отрутах. Олена Нікитенко набирає групи в Житомирі, та Юрій Оробець читає курс по Україні. Також пошукайте книги Шичко, який сам був нікотиновим наркоманом і на власному досвіді позбавлення від залежності, розробив свій унікальний метод. Додам, що нікотинова залежність прирівнюється до героїнової та її буває складніше позбавитися, ніж алкогольної. Успіху Вам!
Валентина: Ми з чоловіком вирішили, що нам потрібні здорові діти. І все!
Алла: Прочитайте книгу Алена Кара «Легкий спосіб кинути палити», але читати треба, підмічаючи кожну фразу. Якщо щось не зрозуміло, поверніться назад.
Кілька порад для тих, хто хоче кинути палити:
- Позначте для себе певний день, коли остаточно припините палити. Можете назвати його Днем здоров’я. Але не відкладайте цей день надовго.
- Попросіть своє оточення категорично відмовляти, якщо ви просите сигарету. Або ж й самі відмовляйтеся від запропонованої цигарки рішуче.
- Проводьте більше часу на свіжому повітрі.
- Попросіть у рідних та друзів підтримку у вашому починанні. А ще, добре було б разом з кимось одночасно покинути цю звичку та підтримувати одне одного.
- В той час, коли ви вже покинути палити (1-2 тижні), приймати вітамін С (аскорбінову кислоту) по 200-300 мг в день.
- Якщо не виходить покинути одразу, поступово зменшуйте кількість сигарет на 1-3 штуки в день.
- Збільшуйте перерви між палінням, не робіть глибоких затяжок.
- Не випалюйте цигарку до самого кінця, тому що саме в останній частині міститься найбільше шкідливих речовин.
- Покидайте палити раз і назавжди, не торкайтеся до цигарок навіть з метою «експерименту».
Будьте здорові!
Підготувала: Тетяна РІХТЕР
Нагадуємо, в Житомирі заборонено тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв у громадських місцях.
Будьте першим, хто прокоментував "Відмова від паління як крок до здорового життя: поради з мережі"