Відмова від паління як крок до здорового життя: поради з мережі

Як кинути палити
Джерело фото: фотосток Pixabay

Щороку у третій четвер листопада відзначають Міжнародний день відмови від паління. Цього року це – 15 листопада.

У 1977 році Онкологічне Співтовариство Сполучених Штатів Америки встановило цей день після того, як фахівці отримали статистику ракових захворювань. Згодом до цієї ініціативи почали долучатися у всьому світі.

Тютюнопаління – найпоширеніша згубна звичка людства. Нині у світі нараховується півтора мільярда курців. А в Україні страждають від цієї вади приблизно 11 з половиною мільйонів жителів.

Саме сигарети є основною причиною смерті та інвалідності у всьому світі та відбирають більше життів, ніж СНІД, туберкульоз, материнська смертність, дорожньо-транспортні пригоди та інші разом узяті.

Залежність від тютюну внесена в Міжнародну класифікацію хвороб. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм, особливо у розвитку ракових хвороб.

Викурювання однієї цигарки завдає організмові такої ж шкоди, як і 36-годинне перебування на загазованій автомагістралі. Серед людей віком від 30-40 років, які полюбляють цигарки, інфаркти трапляються в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто цієї шкідливої звички не має.

Жінки, які палять, у 10 разів частіше залишаються безплідними, у чоловіків розвивається імпотенція. Курці, як правило, скорочують своє життя на 15-20 років.

Тому саме цей день може бути чудовою можливістю нарешті усвідомити усі негативні сторони та наслідки тютюнопаління та покинути цю фатальну звичку.

Як кинути палити

Редакція Times.Zt зібрала поради з групи «Матусі та татусі Житомира» у Facebook від людей, які покинули цю звичку. Ось декілька з них – можливо, вони допоможуть і вам.

Тетяна: Чоловік 3 місяці не палить завдяки «Табексу». Він і повірити не міг, що так буває.

Олена: Візьміть себе в руки та киньте! Сила волі та стовідсоткове ваше рішення. Шляху назад немає! І все! Понюхайте, як пахне з рота, ваша шкіра… Жах. Старіти та вбивати свої органи та шкіру не хочеться. Народити дітей не факт, що вийде… Зараз сигарети гірші, ніж у дідів наших були. Рак горла… Я плювалася кров’ю і зуби кровоточили. Коли я це усвідомила, в один день кинула. Страшно стало. За своє здоров’я, в першу чергу. За красу – в другу. Та й нормальну людини хотілося знайти, а хто хоче, вибачте, вонючку, що палить… Ну що? Переконала? Повірте, крім вашого рішення ніякі маніпуляції вам не допоможуть. Постарайтеся не пити алкоголь, щоб не хотілося палити, і не спілкуйтеся з тими, хто палить. Відразу йдіть. Якщо дуже ламає, я робила одну дві затяжки та викидала. Другий день не палила, теж зробила дві затяжки, стало бридко. На третій зробила затяжку, викинула і більше не палила. Через півроку випила і дуже захотілося палити. Випалила півсигарети, більше не змогла, не смачно вже. Так і не палила.

Христина: Ви повинні чітко розуміти, що хочете цього, бо інакше нічого не вийде. Знайдіть цікаві знайомства, справу, від якої будете отримувати задоволення. Але ще раз повторюсь: ви маєте чітко цього хотіти.
Ще можете проаналізувати взагалі для чого ви це робите.

Юлія: А я правильно розставила пріоритети. Те, що раніше витрачала на сигарети – зараз плачу за заняття репетитора.

Катерина: Хвалять «Легкий спосіб кинути палити». Спробувати прочитати можна. Так само таблетки «Табекс», кажуть, допомагає. Але, в першу чергу, повинно бути бажання.

Людмила: Метод Шичко. Упор методу на алкогольній та нікотиновій отрутах. Олена Нікитенко набирає групи в Житомирі, та Юрій Оробець читає курс по Україні. Також пошукайте книги Шичко, який сам був нікотиновим наркоманом і на власному досвіді позбавлення від залежності, розробив свій унікальний метод. Додам, що нікотинова залежність прирівнюється до героїнової та її буває складніше позбавитися, ніж алкогольної. Успіху Вам!

Валентина: Ми з чоловіком вирішили, що нам потрібні здорові діти. І все!

Алла: Прочитайте книгу Алена Кара «Легкий спосіб кинути палити», але читати треба, підмічаючи кожну фразу. Якщо щось не зрозуміло, поверніться назад.

Як кинути курити

Кілька порад для тих, хто хоче кинути палити:

  1. Позначте для себе певний день, коли остаточно припините палити. Можете назвати його Днем здоров’я. Але не відкладайте цей день надовго.
  2. Попросіть своє оточення категорично відмовляти, якщо ви просите сигарету. Або ж й самі відмовляйтеся від запропонованої цигарки рішуче.
  3. Проводьте більше часу на свіжому повітрі.
  4. Попросіть у рідних та друзів підтримку у вашому починанні. А ще, добре було б разом з кимось одночасно покинути цю звичку та підтримувати одне одного.
  5. В той час, коли ви вже покинути палити (1-2 тижні), приймати вітамін С (аскорбінову кислоту) по 200-300 мг в день.
  6. Якщо не виходить покинути одразу, поступово зменшуйте кількість сигарет на 1-3 штуки в день.
  7. Збільшуйте перерви між палінням, не робіть глибоких затяжок.
  8. Не випалюйте цигарку до самого кінця, тому що саме в останній частині міститься найбільше шкідливих речовин.
  9. Покидайте палити раз і назавжди, не торкайтеся до цигарок навіть з метою «експерименту».

Будьте здорові!

Підготувала: Тетяна РІХТЕР


Нагадуємо, в Житомирі заборонено тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв у громадських місцях.

Будьте першим, хто прокоментував "Відмова від паління як крок до здорового життя: поради з мережі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*