Відображення українських традицій через мистецтво: у Житомирі триває виставка малюнків «Різдвяні дзвони перемоги» (ФОТО)

У Житомирі триває виставка малюнків «Різдвяні дзвони перемоги»

Наприкінці грудня минулого року в Житомирі вже вдруге пройшов конкурс дитячих малюнків «Різдвяні дзвони перемоги». Зокрема, було визначено переможців і нагороджено цінними подарунками від спонсорів, а також у рамках святкового заходу  в музичній школі ім.Б.М.Лятошинського провели благодійний ярмарок солодощів і виробів ручної роботи, завдяки чому виручили 12 300 гривень на придбання ліків захисникам на фронт.

Про це розповіла організаторка конкурсу, керівниця ГО «Арт-простір «Сонях», викладачка відділу початкової художньої освіти музичної школи Яна Сіхневич під час відкриття виставки малюнків учасників 16 лютого в Домі української культури на Бердичівській.

За її словами, експозицію можна оглянути до 23 лютого. Тут представлені роботи дітей віком від 5,9  до 15 років на тему святкування Різдва і Нового року, тобто українських традицій Святвечора з усією родиною за столом із 12 страв, частування кутею, колядування із вертепом (різдвяна зірка, коза, янголята) тощо.

Розповідає, що вперше конкурс було проведено в 2022 році лише за участю учнів художньої школи музичної школи ім.Б.М Лятошинського (відділ початкової художньої освіти), а у 2023-му він вийшов на загальноміський рівень. Було подано 71 роботу від представників різних художніх шкіл, гуртків та освітніх закладів Житомира.

«Усі діти були в однакових умовах. Я принципово за здорову конкуренцію, тому, до прикладу, своїм учням не допомагала і вони робили все самостійно – від ідеї до виконання. Була приємно вражена кількістю і якістю малюнків. Нам із членами журі дійсно довелося трохи попрацювати, аби визначити кращі. Початково думали, що буде 10 переможців, потім зійшлися на тому, що 20 і ще також Гран-прі, – пояснює Яна Сіхневич. – У першу чергу конкурс «Різдвяні дзвони перемоги» спрямований на відображення українських традицій святкування Різдва через мистецтво і розкриття дитячого потенціалу. Між тим, це ще й така арт-терапія, аби в умовах повномасштабної війни, коли звідусіль звучать трагічні новини і постійні загрози ворожих обстрілів, діти могли відволіктися на щось дійсно приємне, зануритися у вивчення української культури та історичної спадщини,  насолодитися творчим процесом і звичайно, стати частиною такого свята, яке нам всім разом вдалося створити. Планую, що цей конкурс буде щорічним».

З нагоди відкриття виставки у Домі української культури також відбувся музичний вечір учнів музичної школи ім.Б.М.Лятошинського, з вітальним словом до присутніх звернулася директорка школи Валентина Чудовська та викладачка Яна Сіхневич, яким було передано подяки від управління культури міської ради.

По завершенню урочистої частини гості змогли оглянути виставку малюнків, а учасники зробити пам’ятні фото поряд зі своїми роботами.

Юлія Демусь

Чергову допомогу для ВПО в Житомир доправили представники «Boot Development Foundation» з Нідерландів (ФОТО)

Дитячі фото, особисті речі і глобус з робочого кабінету: ескурсія будинком у Житомирі, де народився Сергій Корольов (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Відображення українських традицій через мистецтво: у Житомирі триває виставка малюнків «Різдвяні дзвони перемоги» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*