Відривались від землі на першому «Небо-Фесті» у Червоному (ВІДЕО)

Вперше на батьківщині літакобудування у селищі Червоне пройшов фестиваль «Небо-Фест». Тут на початку 20-го століття Федір Федорович Терещенко поряд зі своїм маєтком почав будувати літаки. Щоб нагадати про це – започаткували фестиваль. До того ж ОТГ перемогла у конкурсі «Малі міста – великі враження». Проект про відновлення парку Терещенка виграв. Тож на цій 30-гектарній території і влаштували свято.

«Федір Терещенко у 1909 році відкрив перші авіа-майстерні, які виготовляли літаки. Там були різного плану: Терещенко-5, інші модифікації. Тобто перший літакобудівний завод був відкритий на території України саме в Червоному 110 років тому», – каже голова Червоненської ОТГ Юрій Ящук.

Краєзнавці розповідають: Федір Федорович Терещенко ще студентом Політехнічного інституту відвідував гурток повітроплавання. З нього почалась робота над моделями літаків

«У 1914 році йому від царського уряду поступає замовлення на літаки військових. Його можна сказати фішкою було сконструювання моноплану. До цього були літаки біплану. Це були дерев’яні конструкції, вдосконалені, сильніші мотори, двигуни, легшими були, зручнішими для розташування пілотів», – розповідає Тетяна Андрійчук, краєзнавець.

Єдиний в Україні нащадок Терещенків пан Мішель приїхав на фестиваль з Глухова, де він – міський голова. Разом з маленьким синочком родина розіграла безкоштовні польоти для гостей «Небо-Фест». Чоловік каже: на час Першої світової Федір Терещенко для армії міг випускати до 10-ти літаків у місяць. Та це не єдині таланти його предка.

«Він отримав диплом Політехнічного інституту у 16 років, був молодим. Був математиком, астрономом. Коли жив у Франції після революції, не мав ресурси будувати літаки. Тож писав книжки з астрономії і астрології», – каже Мішель Терещенко, нащадок роду Терещенків в Україні.

Кажуть, у маєтку в Червоному гостювали знані таланти світу. Серед них – Федір Шаляпін, котрий приїздив сюди із концертними виступами. Організатори фестивалю спробували відтворити історію завдяки артистам. Чоловіки кажуть: хотіли б заспівати у відновленому залі цієї пам’ятки архітектури.

«Просто ошелешені разом з Борисом Юрієвичем, не очікували, що в такому стані знаходиться колись прекрасний камерний зал.  Розумію, як у ньому було б прекрасно виступити, коли він буде відреставрований. Сподіваюсь, це колись буде», – говорить Микола Нагірняк, вокаліст, викладач музичного училища ім. В. С. Косенка.

Під час «Небо-Фесту» у багатьох з’явилась можливість відірватись від землі і політати на літаку. Польоти проходили у сусідній Андрушівці, де є злітна смуга. Ольга вперше у житті підкорювала небо.

«Це щось нове, ні з чим не порівняється, з будь-яким наземним транспортом. Дивне відчуття, коли не піднімається, а саме спускається, досить зябко навіть. Бачиш небо, землю, річки, це просто чудово, ейфорія», – говорить Ольга Луковська, меш канув селища Червоне.

На батьківщині Терещенків планують фестиваль продовжувати. Хочуть знайти спосіб відреставрувати маєток, який належить церкві, та повністю відродити парк. Свою підтримку у цьому пообіцяли нащадки Терещенків.

Будьте першим, хто прокоментував "Відривались від землі на першому «Небо-Фесті» у Червоному (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*