Віртуальний гід має з’явитись у Бердичеві (ВІДЕО)

У Бердичеві планують впровадити системи туристичного інтерактивного віртуального гіда. Таке диво заступник міського голови Валентина Адаменко та секретар міськради Юлія Лефтер побачили у Сумах. У листопаді там презентували перший в Україні «Віртуальний гід з технологією доповненої реальності». З їх слів, це просто та доступно, а тим більше інтерактивна розповідь цікава різним поколінням. На 15-ти локаціях сумчани встановили спеціальні таблички. На кожній є позначка «Віртуальний гід», яка  допоможе краще пізнати архітектурні пам’ятки. Зробити це можна за допомогою додатку Ulab AR та QR-кодів з табличок.

 «Програмний продукт працює так: біля об’єкта на рівні очей знаходиться дощечка з його назвою, фото та приміткою «Привіт, я віртуальний гід». Телефоном треба просканувати код і за лічені хвилини за вказівками програми дивишся на віртуального герою. Ним може бути герой мультику чи дійсний персонаж, який розповідає про історію виникнення даної споруди, показує фото зсередини. Ми пройшли декілька локацій та побували в держуніверситеті. Завітали в інститут інноваційних віртуальних технологій, де працюють молоді фахівці, які і розробляли «віртуального гіда», – розповідає Валентина Адаменко, заступник міського голови Бердичева.

Мобільний додаток «Віртуальний гід» у Сумах спільно розробляли управління стратегічного розвитку міста, КУ “Агенції промоції “Суми” та Сумський державний університет.

Чого «віртуальний гід» потрібен Бердичеву?

«У нас є багато пам’яток історії, архітектури, сучасних споруд. Мабуть бердичівляни і гості міста хочуть іти кроком вперед з сучасністю і побільше знати про місто», додає вона.

«Для збільшення туристичної привабливості Бердичева, ми побачили для себе спектр задач, які ми маємо виконати тут для того, щоб інформація була подана, цікаво озвучена для всіх категорій населення. Це технічні завдання, які ми маємо тут зробити. Сподіваємось, що зробимо це швидко. Інновації мають привабити більше туристів і стати більш цікавими для містян, щоб вивчити історію власного міста», – говорить Юлія Лефтер, секретар міськради.

Хотіли розповісти і про недоліки програми, але міський голова сказав, що про недоліки поки зарано.

У скільки місту може обійтись туристична принада – теж поки не говорять. Натомість це розповів сайту «Sumy.today» Володимир Никоненко, начальник відділу маркетингу, промоції та туризму управління стратегічного розвитку міста Суми: «З міського бюджету на 15 табличок було витрачено 70 тис. грн., ми почали роботу десь з середини серпня. На наступний рік планується зробити 31 табличку з віртуальним гідом. Туристична карта міста з локаціями вже є на сайті міської ради, і також вона є в додатку. Стосовно запитання про загрози вандалізму для табличок: ми намагаємося доказувати, що містяни у нас культурні, і вони будуть цінувати ці технології. Але побачимо, нам самим цікаво – як буде далі».

Що ж до недоліків табличок, кажуть у Сумах, в їхній роботі є одне «але».

«Доповнена реальність гарно працює в умовах гарного освітлення, тобто коли табличка освітлена яскраво, то тоді все працює. Не всі задумки та ідеї ми реалізували, тому ми перебуваємо у робочому процесі», – каже Юрій Зубань, директор центру технологій електронного навчання Сумського державного університету, розповідає сайт «Sumy.today».

Будьте першим, хто прокоментував "Віртуальний гід має з’явитись у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*