Вже традиційно упродовж грудня на різних локаціях по місту діють ялинкові ярмарки, де житомиряни можуть обрати та придбати собі хвойне дерево до свят. Цьогоріч продажі стартували 4 грудня і триватимуть включно до 31-го.
На один із ярмарків, що розташовується на вулиці Небесної Сотні поруч із Житнім ринком, журналісти сайту “Житомир таймс” завітали на вихідних.
Поки, зізнаються продавці, вдалося реалізувати дуже мало – люди підходять, цікавляться, придивляються, але не беруть.
“У мене кілька купили перед Миколаєм. Думаю, що наступного тижня ситуація не зміниться, а вже ближче до 25 грудня купувати почнуть більш масово. Багато хто чекає останніх днів чи навіть годин, аби купити за максимально зниженою ціною”, – каже одна з продавчинь.
Загалом, порівняно з минулим роком, вартість дерев майже не змінилася. Найдешевші пропозиції у представників лісництв. Ті наголошують, що сосни вирощені спеціально для заготовлі і продажів на зимові свята, а ще розповідають про переваги живих дерев, які наповнюють оселю неймовірним ароматом.
На сосни ціни здебільшого стартують від 150 гривень, але можуть бути вищими, залежно від структури, густоти гілок і пишності. За 100-150 гривень можна купити найнижчу ялинку, зібрану із гілок, є варіанти по 250-300 гривень. Ялина канадська “Коніка” у горщику – 250 гривень.
На ярмарках продають уже готові віночки. Залежно від кількості декору, ціни починаються від 200 гривень. Натомість окремо гілки ялинки, сосни та інших декоративних хвойних дерев коштують 25-45 гривень. Продавець відзначає, що вони не осипаються. Можна використовувати як декор всередині приміщення або ж прикрашати вхід до закладу.
Справжній ажіотаж на ярмарку викликає точка продажу ялинок, привезених з-за кордону. На перший погляд вони не відрізняються від загального асортименту, але, коли покупці чують ціну, починають шукати відмінності. Ціна на нижчі – 2 000 гривень, а от за дерево висотою 3-4 метри просять 5 000 гривень. Тут є й дешевші варіанти сортових ялин із Закарпаття.
“Ну, пишніша, голки довші, відтінок теж трохи інший, а так – ялинка, як ялинка, що з неї хотіти”, – резюмує один із перехожих і йде далі.
Важливо: придбання ялинок на офіційних точках продажу забезпечує підтримку легальної торгівлі, що важливо для збереження лісових ресурсів. Обираючи ялинку, звертайте увагу на маркування дерев – спеціальні чипи чи штрих-коди, що підтверджують законність вирубки. Перевірити законність продажу та зрізання дерева можна за допомогою спеціальних інструментів – мобільного застосунку Ялинка.info (доступний у Google Play) та вебсайту open.ukrforest.com.
Адреси ялинкових ярмарків у Житомирі:
- Вулиця Велика Бердичівська, 71 (ріг вулиць Великої Бердичівської та Довженка);
- Вулиця Вітрука, 13, 41;
- Вулиця Покровська, 96, 131, 151;
- Вулиця Чуднівська, 133;
- Проспект Миру, 8-10;
- Вулиця Київська, 97-а – 99 (майданчик через проїзну частину);
- Вулиця Небесної Сотні, 8, 10, 12, 14.
Юлія ДЕМУСЬ
Ялинка Перемоги, різдвяна атрибутика і виставка хусток у краєзнавчому музеї в Житомирі (ФОТО)
У святковий вечір на Михайлівській житомирян вітав Святий Миколай (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Вітчизняні та закордонні, живі або штучні: асортимент і ціни на ялинкових ярмарках у Житомирі (ФОТО)"