Війна – то для бідних: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про «економічне бронювання»

Війна - то для бідних: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про «економічне бронювання»

Днями в українському парламенті було зареєстровано законопроєкт про «економічне бронювання». Заявляється, нібито він покликаний “зберегти для економіки критично важливих спеціалістів”.  Про це повідомив нардеп, голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, який також є одним із авторів даного законопроєкту.

Відповідно до законопроєкту кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника — матиме можливість його забронювати. При цьому плата підвищеного збору відбуватиметься не працівником, а самим бізнесом. Саме бізнес визначатиме, хто для нього найбільш критичний і підтверджуватиме це відповідними податками.

Таке бронювання поширюватиметься на кожен субʼєкт господарювання, в тому числі для представництв міжнародних компаній та ФОПів. Щоправда ФОПи зможуть забронюватися лише, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.

При цьому відсоткову межу заброньованих та саму процедуру визначатиме Кабмін. 

Відомо також, що нардепи подадуть на розгляд два альтернативних законопроєкти:

  • Модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис грн.
  • Змішану модель – 35 тис. грн зарплати для найманого працівника, 20 тис грн військового збору для ФОП.

Нагадаємо також, що найближчим часом в “Дії” з`явиться електронне бронювання від мобілізації.

Будьте першим, хто прокоментував "Війна – то для бідних: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про «економічне бронювання»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*