Військова сила пензля: житомирянин Олександр Вознюк об’єднує воєнну справу та художнє мистецтво

Військова сила пензля: житомирянин Олександр Вознюк об'єднує воєнну справу та художнє мистецтво

Олександр Вознюк – 19-річний військовий, який навчається на другому курсі в Житомирському інституті імені С.П. Корольова. Присвячуючи життя вивченню військової справи, він бажає в майбутньому стати професійним військовослужбовцем. Водночас хлопець володіє не лише зброєю, але й пензликом для малювання, оскільки художня діяльність є його головним захопленням. Багато малюнків Олександра присвячені, зокрема, патріотичній тематиці.

На Вашу думку, художниками народжуються чи стають?

Я вважаю, що художниками стають, але у багатьох людей талант зароджується ще з молодшого віку. Коли вони перебувають у пошуку своїх інтересів, то відчувають хист до окремої справи. У результаті чого кожен знаходить те, що його цікавить та бажає розвиватися саме в обраному напрямку. Я знайшов себе у малюванні та намагаюсь постійно покращувати свої уміння.

Хто з відомих художників має найбільший вплив на Вашу творчість?

Моїм улюбленим художником є Вінсент ван Гог – нідерландський художник, який малював у стилі імпасто. Ця техніка живопису полягає у нанесенні густих мазків фарби на полотно, що дозволяє надати картинам вираженої текстури. Окрім цього, кожна картина Вінсента ван Гога виконана в яскравих тонах, що відображає багатий внутрішній світ художника.

Як Ви навчилися малювати та яким чином розвивали свої вміння?

Бажання малювати у мене виникло під час навчання у військовому ліцеї. Побачивши мої малюнки, знайомі та рідні схвально реагували на них. Їх підтримка вплинула на те, що я зрозумів, наскільки важливим для мене стало це хобі. Спочатку я починав з простих малюнків, а потім перейшов до більш складних. Аналізуючи попередні помилки, мені вдалося покращити свій стиль малювання та опанувати інші напрямки у цій сфері.

Що надихає Вас найбільше при створенні картин?

Натхнення приходить до мене в ті моменти, коли я відчуваю щасливі емоції. Особливо мене надихають такі речі як прогулянка по парку, чудова погода за вікном та проводження часу з приємними людьми. Такі події надають бажання відобразити свої почуття на полотні, аби назавжди увіковічити їх.

У якому стилі художнього мистецтва Ви творите найчастіше?

Найчастіше мої малюнки виконані у реалізмі. Проте я також покращую свої навички у таких стилях як модернізм та експресіонізм, які полягають у створенні нових форм мистецтва.

Чи є виклики, з якими Ви стикаєтесь під час створення своїх художніх робіт?

Будучи військовим, я постійно виконую складні завдання, що часто перериває процес натхнення при малюванні. Це впливає на те, що мені складно знайти достатньо вільного часу для того, аби втілити в життя новий творчий задум.

На Вашу думку, яку роль грає мистецтво в умовах війни?

Малюнки мають велике значення у розвитку культурної сфери нашої країни. Полотно – неначе окрема мова, через яку художники можуть виражати свої емоції та почуття. Зокрема патріотичні малюнки підіймають моральний дух наших воїнів та дозволяють їм відчувати нашу постійну підтримку.

Що Ви найчастіше зображаєте на своїх патріотичних малюнках?

Найчастіше я зображаю історію нашого війська, аби продемонструвати міць українських захисників за козацьких та сучасних часів. Окрім цього, я малюю портрети військових, які наразі захищають нашу країну.

Як Ви вважаєте, яким чином можна популяризувати діяльність художників в нашій країні?

В наш час найкращим шляхом популяризації художників є висвітлення їх діяльності в медіа України та інших європейських країн, оскільки це дозволить поширити культуру нашої країни у світі. Наразі багато художників та інших митців організовують заходи, на яких вони діляться своїми творчими здобутками, тому журналісти можуть створювати різноманітні сюжети про такі події.

Чи мрієте Ви про власну виставку картин? Якою Ви її уявляєте?

Так, це моя маленька мрія. Мені завжди хотілося організувати виставку своїх робіт в центрі Житомира, аби люди надихалися моїми картинами. Також цікавим досвідом було б провести майстер-клас для всіх бажаючих, хто зацікавлені у малюванні. Сподіваюсь, одного разу моя мрія стане реальністю.

Марина Лозко

18-річна спортсменка Дар’я Лукащук збирає кошти, аби поїхати на чемпіонат Європи з кіокушинкай карате (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Військова сила пензля: житомирянин Олександр Вознюк об’єднує воєнну справу та художнє мистецтво"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*