«Військові пишуть історію України, а ми її зберігаємо»: 8-річний житомирянин колекціонує шеврони захисників

«Військові пишуть історію України, а ми її зберігаємо»: 8-річний житомирянин колекціонує шеврони захисників

Наприкінці травня цього року мама 8-річного житомирянин Романа Маслякова посеред пішохідної Михайлівської записала відео, яке за лічені години набрало тисячі переглядів і буквально сколихнуло соцмережі. На ньому хлопчик, ледь стримуючи сльози, розповідає про прикру ситуацію, яка з ним сталася напередодні – загубив подарований військовим шеврон. Роман детально описав, як він виглядає, з надією, що хтось таки знайде та поверне  шеврон, який брав з собою у школу та на прогулянки, але цього так і не сталося.

Натомість, на зв’язок із житомиряном вийшов власник втраченого шеврона із позивним «Док» (мама хлопчика – Тетяна, розповіла йому, яким чином події розгорталися далі та в що це переросло) а ще сотні інших захисників, їх рідні, волонтери та організації, виробники із різних куточків країни, які вирішили втішити Романа і надіслати йому на згадку свої шеврони.

Свій перший шеврон у колекцію Роман отримав від військовослужбовця з позивним “Марс”.

За місяць на прапорі, що розмістили на стіні у кімнаті хлопчика, ледь вистачає місця для нових  шевронів (кількість наближається до 300), а посилки із ними все надходять і надходять. Про кожну Роман звітує і детально розповідає на роликах у соцмережі Тік-Ток. Його попередню сторінку заблокували (через надто юний вік), тож нову веде разом із мамою.

Оскільки ситуація обернулася таким чином, родина вирішила не лише почати колекціонувати шеврони, але й систематизувати історії тих, кому вони належать  – для цього завели спеціальну папку, а на карті поруч відзначають населені пункти, де велися бої за участю тих, хто мав честь носити ці нарукавні знаки і нашивки. Хтось шеврони передає при особистій зустрічі, хтось, попередньо списавшись у соцмережах, відправляє поштою.

Разом із шевронами (найменування та символіка бригад, підрозділів, позивні, гасла, кумедні зображення і висловлювання) Роман Масляков отримує ще й іншу військову атрибутику, прапори з підписами, сувеніри, обереги, кепки, футболки у мілітарі-стилі, чашки, значки, листівки, календарі, а також іграшки, солодощі. В одному пакунку може бути одразу кілька різних шевронів і щоразу хлопчик вражений оригінальністю та турботою кожного військовослужбовця.

«Військові пишуть історію України, а ми її зберігаємо», – підсумовують Роман разом із мамою.

Воїни  адресують йому побажання, цілі листи зі своїми історіями – знаходять для цього час на передовій між виконанням бойових завдань або вже перебуваючи в госпіталі після отриманих поранень, просять рідних відправити з дому. Комусь вчинок малого відгукнувся на стільки, що вони вирішили поділитися шевронами своїх загиблих побратимів, які берегли як пам’ять.

“Рома для них – свого роду символ. Вони пишуть, що захоплюються ним і розуміють, що точно не даремно стоять та стримують ворога увесь цей час, коли у нашій країні є такі діти. Дехто навіть додає, що хоче, аби його діти були схожі на Рому. Справа мого сина багатьох обєднала і продовжує мотивувати”, – говорить пані Тетяна.

Є у колекції Романа шеврон окупанта, який надіслали волонтери. У соцмережах хлопчику час від часу пишуть й інші юні колекціонери, тож деяким уже він відправляє спеціально придбані (нові) шеврони, ділиться солодощами, які отримує від воїнів.

Юлія Демусь

Житомир, вмитий липневим дощем (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Житомирський краєзнавчий музей презентує колекцію Приватного музею українського сучасного мистецтва (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував " «Військові пишуть історію України, а ми її зберігаємо»: 8-річний житомирянин колекціонує шеврони захисників"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*