“Візитна картка” Житомирщини Лікеро-горілчаний завод на грані банкрутства

Сьогодні, 27 листопада, свою роботу розпочала 57-ма позачергова сесія Житомирської міської ради. Кворум для початку сесії було зібрано із запізненням у 15 хв. На сесії зареєструвались 24 депутати. 

На початку сесії до депутатів міськради звернулись працівники Житомирського Лікеро-горілчаного заводу. Вони попросили звернутись до Президента України та Кабінету Міністрів, щоб завод перейшов у комунальну власність міста. Зараз підприємство знаходиться на грані збанкрутування через штучно спричинені умови керівництва заводу, як вважають працівники.

“Робітникам ще за жовтень не було виплачено заробітну плату, завод працює у збиток вже 2 місяці. Ми вважаємо, що таке банкротство штучне та спричинене господарською бездіяльністю та умовами керівництва. Директор приїжджає на підприємство раз чи два на тиждень. Ми звернулися до нього аж 25 листопада, бо директор переконував нас, що все стабілізується. Зараз завод залишився без обігових коштів” – розповів представник від Житомирського лікеро-горілчаного заводу.

Підприємство працює ще з 1896 року. 400 робітників, які там зараз працевлаштовані, прагнуть зберегти свої робочі місця, а також роботу історичного заводу, який є “візитною карткою” Житомирщини.  

Наразі підприємство має сплатити більше 5 млн податків у міськбюджет Житомира.

“Інвестор, який може колись туди прийти, купить це підприємство та прибере марки, які дають прибуток для фірми. Він може звести там новий бізнес і знищити 120-річне історичне підприємство, яке дає прибуток місту. Завтра на завод приїдуть представники від Президента та теж будуть вивчати проблематику” – сказав голова ЖМР Сергій Сухомлин.

У міськраді для представників підприємства запропонували провести аудит фінансової діяльності Лікеро-горілчаного заводу. Депутати також наголошували на рекомендації звільнення директора, проте Сухомлин сказав, що у міської ради немає таких повноважень. Після довгих обговорень у сесійній залі оголосили про 5-хвилинну перерву, аби прийняти правильне рішення та дати слушні рекомендації.

Депутати проголосували за те, щоб звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів з проханням підтримати колектив, обов’язкового проведення аудиту фінансів підприємства та передання у комунальну власність міста Житомира з усіма майновими і немайновими правами.

Будьте першим, хто прокоментував "“Візитна картка” Житомирщини Лікеро-горілчаний завод на грані банкрутства"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*