Внутрішньо переміщені особи отримають по 2-3 тис. грн на проживання

Люди, які вимушено перемістились через активні бойові дії, отримають допомогу на проживання у розмірі 2-3 тисяч гривень. Таке рішення було розроблено Мінсоцполітики та ухвалено Урядом.

За інформацією Мінсоцполітики, допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Люди, які є «повторними» переселенцями, також отримають допомогу на проживання.

Допомога надаватиметься у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць,
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Виплата допомоги здійснюватиметься через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Аби отримати допомогу необхідно:

  1. стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку;подати заяву на отримання допомоги на проживання;
  2. подати заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Будьте першим, хто прокоментував "Внутрішньо переміщені особи отримають по 2-3 тис. грн на проживання"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*