INNA BILA
pol_E1
Кальчук
HOVER

Вперше за сто років у Бердичеві складено вічні обіти кармелітів (ВІДЕО)

Still1212 00000 4 777x437 - Вперше за сто років у Бердичеві складено вічні обіти кармелітів (ВІДЕО)

У Бердичівському кляшторі Босих Кармелітів історична подія: з 1920-го року тут вперше складено вічні обіти.

«Ми чекали майже сто років на таку подію, щоб кармеліт з України склав вічні обіти тут, в Санктуарії у Бердичеві. Тому величезна радість як після народження маленької дитини», – каже отець Юзеф Кухарчик, Делегат Босих Кармелітів в Україні.

34-річний Олександр Карчаєв – корінний бердичівлянин. Чоловік йшов до цього кроку 7 років. Навчався у Польщі, пізнавав монаше буття і врешті прийняв остаточне рішення: до кінця життя служити в Ордені Босих Кармелітів.

«Склав обіти вічні вбогості, чистоти і послугу. Це такий потрійний обіт. А сьогодні з рук єпископа Віталія Кривицького – ординарія нашої Києво-Житомирської дієцезії – прийму свячення дияконату. Після сьогоднішньої урочистості матиму своєрідні канікули, а потім вже вирішиться конкретно, якої далі буде моя діяльність і де саме», – розповідає Олександр Карчаєв, склав вічні обіти в кляшторі Босих Кармелітів.

Олександр навчався у Бердичівському педагогічному коледжі, в Харківській академії культури. За плечима і 7 років військової служби. Увесь цей час, каже, шукав своє покликання. Перед довічною обітницею, зізнається,не хвилювався. Адже ще з 2013-го року йшов до цієї події.

«Ми живемо в монарших спільнотах, але самі монахи не одружуються і не мають дітей. Для того цей обіт і складається, щоб повністю неподільним серцем служити Богу», – говорить Олександр.

Тато, мама і сестра підтримали Олександра у його виборі та прийшли на відповідальну для нього службу.

«Хотілося б, щоб був на Україні, саме головне. Я вам скажу чесно, коли він родився, то я зразу сказав, що він буде священиком. Так воно і вийшло. Батьківська настанова – щоб був з Богом, молився за нас всіх, за мир, за здоров’я всіх людей», – каже Ігор Карчаєв, батько.

Освячення брата Олександра на диякона – особлива церемонія, неможлива без участі єпископа. Той символічним жестом покладання рук передає чоловікові владу бути дияконом. Віднині він має перший ступінь священства, може охрестити дитину, вінчати пару, приходити до хворих зі святим причастям. Але не може сповідати. Для цього ще треба закінчити навчання у Кракові, а у травні-червні 2021-го року прийняти другий ступінь священства.

«Господь закликає його, щоб він служив бідним, слугував потребуючим, всім, хто потребує допомоги його як християнина і більше, допомоги церкви», – каже Віталій Кривицький, ординарій  Києво-Житомирської дієцезії.

Отці-кармеліти розповідають: тепер брат Олександр – невід’ємна складова їхньої родини. Праця для них – це служіння людям і Богові, щоденна молитва. З побутом допомагають помічники, кухар. Щоб стати кармелітом, кажуть, треба пройти випробування життям у їхній спільноті.

«Орден має сказати так, ми тебе приймаємо, думаємо, що ти пасуєш до нашої спільноти. Це триває 7 років до вічних обітів. Це час випробування і навчання, бо католицький священик має пройти 6 років навчання», – пояснює отець Юзеф.

Юзеф Кухарчик каже: є ще один брат-бердичівлянин, який готується до вічних обітів. Через декілька років це станеться. Що ж до Олександра Карчаєва, сподівається, той залишиться служити Богові не в Польщі чи Іспанії, а в Україні. Остаточне рішення – за отцем-настоятелем чоловіка, який зважатиме на його здібності і таланти.

 

 


Будьте першим, хто прокоментував "Вперше за сто років у Бердичеві складено вічні обіти кармелітів (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*