Всесвітньо відомий зрадник з Житомира Муравицький “ховається від війни” у Фінляндії

Житомирянин Василь Муравицький, якого обвинувачують у державній зраді, відсиджується за кордоном.

Про це Укрінформу повідомила його адвокатка Марина Шолодько, але відмовилася сказати, де саме він перебуває. 

Адвокатка стверджує, що її підзахисного ніхто не розшукує, а судову справу прости себе слухає по відеозв’язку. Крім того, через війну цей огризок просто боїться приїжджати в Україну.

Проте в ЗМІ час від часу повідомляють про те, що Муравицький отримав у Фінляндії політичний притулок. Офіційних підтверджень чи спростувань цьому немає.

Перевірити інформацію намагалася представниця ІМІ в Житомирській області Оксана Трокоз.

“Ми намагалися перевірити інформацію про ймовірний виїзд Василя Муравицького за кордон, надсилали запити в Корольовський районний суд, до Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, в МЗС, зверталися по коментар до СБУ. Але ніхто з них не підтвердив і не спростував цю інформацію, посилаючись на захист персональних даних”, – розповіла Трокоз.

Чергове судове засідання планувалося на 8 березня, але через заміну головуючого у складі колегії, засідання Корольовського районного суду перенесли на 15 травня.

За інформацією джерела Укрінформу в правоохоронних органах, Муравицький виїхав з України влітку 2021 року. 

На сайті адвоката Андрія Гожого, який раніше захищав Муравицького, є повідомлення від 17 грудня 2021 року, що журналіст попросив політичного притулку у Фінляндії. Зокрема, Гожий заявляє, що “на Муравицького неодноразово нападали радикальні угрупування (після одного із судових засідань Муравицького облили зеленкою, а також у залі суду виникла бійка між представниками організації “С14” та Гожим. – Ред.), які тісно співпрацюють з правоохоронними органами та владою… Винних у нападах не лише не притягують до кримінальної відповідальності, а й навіть не розшукують служби правопорядку. Подальше перебування Муравицького в Україні становить небезпеку його життю та здоров’ю”. 

Фото – Укрінформ

На даний момент Гожий сам ховається від війни за кордоном.

Водночас у травні 2022 року на сайті центру правової допомоги “Соотечественники” з’явилась інформація про те, що Муравицький отримав політичний притулок у Фінляндії, де його називають опозиційним журналістом.

Фото – Укрінформ

Як повідомляв ІМІ, Василя Муравицького заарештували в серпні 2017 року. Журналіст із 2014 року активно публікував антиукраїнські матеріали та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ. Блогер обвинувачується в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”), ч. 2 ст. 110 (“Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”), ч. 2 ст. 161 (“Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності”) та ч. 1 ст. 258-3 (“Участь у діяльності терористичної організації”) Кримінального кодексу України. 

27 червня 2018 року Корольовський районний суд замінив Муравицькому запобіжний захід на домашній арешт. До того він був під вартою. 

29 листопада 2019 року Корольовський районний суд Житомира дозволив підозрюваному нічний домашній арешт замість цілодобового.

Корольовський районний суд міста Житомира досі розглядає справу журналіста. Підсудний на засідання не з’являється майже два роки, а виходить лише на відеозв’язок, адже перебуває за кордоном.

Василь Муравицький свою провину не визнає.

Відкритими залишаються питання, яким чином підсудний Муравицький зміг виїхати за межі України та хто несе за це відповідальність.

У Олевську молодик намагався вкрасти з меморіалу пам’яті загиблим воїнам АТО туї

Будьте першим, хто прокоментував "Всесвітньо відомий зрадник з Житомира Муравицький “ховається від війни” у Фінляндії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*