Втеча з Херсону: окупанти розповідають про втрати живої сили та техніки

Російські телеграм канали діляться інсайдерською інформацією про відступ своїх військових з Херсону.

В місті залишилися недобитки рашиських військовослужбовців та росгвардійців, переважна більшість яких переодяглися в цивільне. Одні ховаються по підвалах, інші перебираються чи вже перебралися до Корабельного району Херсону. Звідти ще можна спробувати перетнути Дніпро.

«В городе осталось, по моим прикидкам, до двух тысяч наших. Мобики из мотострелков, росгварды, какие-то отставшие или забухавшие солдаты и офицеры. Я вывел группу, которую удалось собрать. Остальные все выбираются как могут. Кто-то решил прятаться на Корабеле (район Херсона за рекой Кошевая). Кто-то просто завис. Все шугаются местных. Понимают, что их ладно если сдавать будут, убивать будут, потому что есть за что. Мы там полгода не утренники устраивали. Почему думаю, что до двух тысяч? Потому что последними должны были выходить самые свежие бригады, которые заводили на правый берег за два-три дня до бегства. Они местности не знают, города не знают, всего боятся. Их должны были вести к переправам, но не вывели. Они ночь просидели на точках сбора, но никто за ними не пришел. Знаю это со слов самих ребят. И еще знаю, что их больше половины не переправилось ночью. Это вот уже больше тысячи. И еще сколько-то тех, кто просто не успел к переправе или не получил приказа», — каже російський офіцер, який залишив Херсон близько полудня 11 листопада.

Українські військові повідомляють, що під Бериславом залишилися і розбіглися околицями ще до півтори тисячі військовослужбовців ЗС рф. З приводу загиблих від артилерійських та ракетних обстрілів поки що відомо лише, що їх багато. Вночі на річці було знищено кілька плавзасобів, у яких солдати намагалися переправлятися.

Рашиські штабісти, які перебувають у Мелітополі та в Криму, вважають, що при відступі від вогню українців могли загинути та отримати поранення (у даному випадку майже гарантовано потрапити в полон або померти від поранень) від 800 до 1700 осіб. Не встигли переправитися від 3,5 до 4,5 тисяч військовослужбовців зс рф та росгвардії. Вони поділені зараз на малі групи та намагаються пересидіти. 

ЗСУ змогли заволодіти плацдармом на лівому березі в районі Нової Каховки, який не лише утримують, а й розширюють. Рашисти вважають, що ймовірно у найближчу добу триватиме зачистка міста, після цього ЗСУ почнуть наводити переправи для продовження наступу вже на лівому березі Дніпра, де у зс рф поки немає вибудованої лінії оборони.

Щодо російської військової техніки, то з того, що залишалося на правому березі ввечері 10 листопада, витягнути на лівий берег змогли не більше четвертої чи навіть п’ятої частини.

«Когда переправы накрыли огнем, то технику просто бросать начали. Думаю, что укры затрофеили несколько сотен единиц только бронетехники, не считая грузовиков и другого транспорта. В Чернобаевке могли остаться вертолеты, на которых не было пилотов, чтобы их вытащить, либо были неисправности, с которыми нельзя было летать. Там вроде транспортники оставались и старые штурмовые машины. Сколько — не знаю»,— каже командир одного з російських підрозділів, який переправився через Дніпро вночі з 10 на 11 листопада.

За оцінками українських військових, на правому березі залишилося до третини військовослужбовців херсонського угруповання ЗС РФ та до трьох чвертей військової техніки. Чекаємо на точні дані вже протягом 12 листопада.

Офіційно з боку Генштабу вся вищевикладена інформація підтверджена лише частково.

Херсон знову під контролем ЗСУ: містяни зустрічають захисників

ЗСУ попереджає українців про масований ракетний удар

Будьте першим, хто прокоментував "Втеча з Херсону: окупанти розповідають про втрати живої сили та техніки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*