Вибір найкращих тарілок для годування вашої дитини Р

Годування дитини – це вагома складова виховання, і вид посуду, якому ви віддаєте перевагу при подачі їжі, може суттєво вплинути на загальне сприйняття прийому їжі дитиною. Важливо розуміти, що не всі тарілки ідентичні, і їх вірний вибір може зробити процес харчування для вашого малюка приємнішим та кориснішим. Далі ми розглянемо основні аспекти, на які варто звернути увагу, обираючи тарілки для годування своєї дитини, а також надамо рекомендації для кожної вікової групи.

Який матеріал обрати?

При виборі тарілок для дітей, головним аспектом є матеріал, з якого виготовлений посуд. Пропонуємо ознайомитись з найпопулярнішими матеріалами, їх перевагами та недоліками:

 • Пластикові тарілки
 1. Переваги: легкість, довговічність та можливість мити в посудомийній машині.
 2. Недоліки: частина пластикових тарілок має у своєму складі шкідливі хімічні речовини, тож по можливості краще обирати ті, що не містять бісфенол А.
 • Меламінові тарілки
 1. Позитивні сторони: стійкі до пошкоджень, легкі, зазвичай мають привабливий дизайн, який, зокрема, представлений в широкому асортименті на сайті https://villagrazia.ua/ua/posuda.
 2. Негативні сторони: при нагріванні такі тарілки можуть виводити хімічні речовини в їжу, тому не рекомендується використовувати їх для подачі гарячих страв.
 • Тарілки з бамбуку
 1. Переваги: екологічно безпечні, біорозкладні, не токсичні.
 2. Недоліки: бамбуковий посуд менш стійкий до ушкоджень порівняно з пластиковим або меламіновим.
 • Керамічні тарілки:
 1. Позитивні сторони: безпечність з точки зору токсичності, універсальність, привабливий зовнішній вигляд.
 2. Негативні сторони: зазвичай б`ється при падінні, не найкращий вибір для маленьких дітей.

Вибір найліпшого матеріалу для тарілки вашої дитини передусім має опиратися на її вік, звички та ваші персональні вподобання. У разі, якщо мова йде про немовлят і маленьких дітей, рекомендуємо надати перевагу більш безпечним та не токсичним матеріалам, які при цьому просто мити.

Як ефективно регулювати розмір порції та наскільки важливим є обслуговування і догляд за посудом?

Контролювати розмір порцій необхідно аби вашій дитині дісталася достатня для нормального розвитку кількість їжі. Використання тарілок з роздільниками чи секціями при цьому сприяє розподілу різних груп продуктів, що значно спрощує приготування збалансованих страв. Окрім того, такі тарілки стимулюють дитину досліджувати різноманітні страви та смаки. Частина батьків як правило використовують круглі тарілки із розділами, інші – віддають перевагу більш незвичним формам, наприклад, у вигляді тварин або транспортних засобів, аби заохотити малечу та зробити прийом їжі для неї цікавішим.

Комфорт відіграє ключову роль при годуванні дітей. Радимо обирати посуд, який безпечно використовувати в мікрохвильовій печі та посудомийній машині. Тарілки, придатні для використання у мікрохвильовій печі, сприяють прискоренню процесу нагрівання їжі для вашої дитини, водночас посуд, передбачений для миття в посудомийній машині, полегшує процес прибирання.

Віддавайте перевагу дизайну, який відповідає віку вашого малюка

В процесі зростання у дітей змінюються їх уподобання та потреби. Пропонуємо вам ознайомитись з дизайнами тарілок відповідних віку дитини та особливостями вибору посуду на різних етапах дитинства:

 • Для немовлят від 6 місяців до 1 року рекомендується використовувати розділені силіконові пластини із присосками, які стійко фіксуються на підносі дитячого стільчика, що сприяє формуванню у дитини уміння їсти самостійно. Зазвичай такі тарілки можна використовувати у мікрохвильовці та мити у посудомийній машині.
 • Діти віком від 1 до 3 років починають досліджувати різні текстури і смаки, тому в цьому віці варто використовувати кольорові пластикові або бамбукові тарілки з захоплюючими формами, вирізами та зображеннями. Також слід звертати увагу на наявність зручних ручок для більшого комфорту.
 • У віці від 3 до 5 років дошкільнята вже здатні обережно обходитись з більш ламкими матеріалами, такими як, наприклад, кераміка. Окрім того, зазвичай у цьому віці діти вже мають власні уподобання щодо дизайну та кольору своїх тарілок.
 • Діти шкільного віку (6 років і старше) активніше беруть участь у виборі власних тарілок. На цьому етапі ключову роль відіграють їхні особисті вподобання. Для дітей даного віку краще обирати універсальні та міцні тарілки, здатні вміщати різноманітні страви.

При виборі ідеальних тарілок для годування вашої дитини важливо враховувати кілька ключових аспектів, таких як матеріал, можливість регулювання порцій, зручність, стійкість, а також наближений до віку дизайн та відповідність інтересам і уподобанням малечі.

Будьте першим, хто прокоментував "Вибір найкращих тарілок для годування вашої дитини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*