Вибір точки доступу Wi-Fi за типом та технічними параметрами  Р

Сьогодні дуже актуально мати безперебійний доступ до інтернету. Це можливо завдяки точці доступу Wi-Fi. Це базова станція по якій клієнт може під’єднатися до активної мережі. Також через точку доступу можна розшарити покриття тим, у кого немає інтернет-з’єднання. Конструкція девайсу нагадує клієнтський адаптер: точка доступу Wi-Fi оснащена інтерфейсним чіпом і приймачем сигналу. Різниця лише в тому, що в точці доступу використовується складніший та просунутіший процесор, ніж в адаптері. У роботі такий девайс нагадує репітер. Він також приймає сигнал, який йде від маршрутизатора, і транслює Wi-Fi далі. Але на відміну від репітера, точка доступу має свій потужний модуль, завдяки якому сигнал поширюється, а швидкість не падає.

Які є точки доступу Wi-Fi 

Якщо мовиться про бездротову точку Wi-Fi, то її монтують в приміщення або на вулиці. Якщо говорити про варіант для приміщення, то це внутрішня модель, яка має корпус захищений від пилу та вологи. Найчастіше їх монтують на стелі. Для вулиці використовують зовнішній пристрій. Його корпус герметичний і дуже міцний. Він захищає контакти не лише від пилу, а й від опадів, ударів, морозів та спеки. Сьогодні пропонують пристрої у антивандальних корпусах, які максимально стійкі до впливу навколишнього середовища. Такі моделі чудово почуваються при дуже високих і низьких температурах, стійкі до пошкоджень, сильних опадів. Зазвичай вуличні точки доступу монтуються за допомогою спеціального кріплення на стовпах.

Технічні характеристики: обираємо точку доступу

Точка доступу Wi-Fi нічим не гірша за повноцінний роутер, адже має високу швидкість бездротового сигналу та різний діапазон частот. Загалом, сучасні точки доступу підтримують:

  • 802.11.n – до 600 Мб/с та діапазон 2,4 ГГц (має найменший попит);
  • 802.11.ac – до 6,77 Гб/с та діапазони 2,4 й 5 ГГц або 2,4 / 5 / 5 ГГц;
  • 802.11.ах – до 9,6 Гб/с та діапазони 2,4 й 5 ГГц або 2,4 / 5 / 5 ГГц.

Також нещодавно затвердили діапазон в 6 ГГц, тож варто чекати пристрої з його підтримкою.

Важливо! Показники швидкості зазначені вище, актуальні тільки для ідеальних умов. Їх виміри здійснювалися без фізичних чи електромагнітних перешкод. Що стосується реальних умов використання, то показники пропускної здатності та швидкості сигналу знижуються приблизно в два рази, в залежності від кількості перешкод та їх типу.

Фахівці наголошують, що одного діапазону може не вистачити. Справа в тім, що 2,4 ГГц – розповсюджена частота, тому вона часто дуже завантажена. В цьому діапазоні є лише 3 канали, які не перетинаються між собою. До того ж сигнал на 2,4 ГГц чутливий до радіочастотних перешкод. Втім, на цій частоті він краще долає фізичні перешкоди – проходить крізь меблі та стіни.

Що стосується 5 ГГц, то тут все навпаки – цей діапазон менш завантажений, бо має аж 11-19 каналів, що не перетинаються між собою. Завдяки цьому швидкість не втрачається. До того ж сигнал на 5 ГГц є стійкішим до електромагнітних перешкод, проте фізичні бар’єри долає гірше.

Про додаткові параметри

  • Коефіцієнт посилення антени – чим він вище, тим якісніший сигнал;
  • Наявність USB входу – для підключення накопичувача або принтера для дистанційного використання;
  • Підтримка PoE – для живлення не від розетки, а через LAN-кабель;
  • Функція для обміну даними;
  • Функція діагностики мережі та усунення проблем в роботі.

Важливу роль відіграє виробник, адже від нього залежить надійність роботи пристрою. В EServer доступний великий асортимент моделей з різними характеристиками, завдяки чому, ви знайдете найкращий варіант точки доступу для свого дому чи офісу. Компанія пропонує товари, які випускають надійні виробники, для прикладу, такі як: TP-Link, Ubiquiti, Mikrotik. Вони прості у налаштуванні, а також надають потужну та якіску Wi-Fi мережу.

Будьте першим, хто прокоментував "Вибір точки доступу Wi-Fi за типом та технічними параметрами "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*