Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Вирощування овочів мікрогрін: підприємство дітей на Бердичівщині (ВІДЕО)

Вирощувати овочі мікрогрін цікаво, корисно і головне – нескладно. А отже це може стати справою життя, переконані у Бердичівській спеціальній школі. У закладі облаштували своєрідне підприємство завдяки виграному гранту від Фонду «Східна Європа». Ініціатива реалізується в межах програми заснування соціального шкільного підприємництва. 15 старшокласників і 2 педагоги спецшколи вирощують мікрогрін, тобто міні-зелень, у двох класах.

«Вони розділені на групи, кожна працює у своєму цеху. Одні займаються висівкою, інші доглядають, пророщують, чекають дорослих рослин, стрижуть їх, пакують в окремі бокси як окремі культури або роблять мікс овочів мікро-грін», – розповідає Наталія Грабарчук, заступник директора Бердичівської спеціальної школи.

Для роботи придбали спеціальні фіто-світильники, які допомагають рослинам рости у зимовий період.

«Коли літо, то вони можуть виростати від сонячного світла. А от взимку їм потрібна спеціальна підсвіточка. Для цього придбали фіто-світильники, які мають спектр червоного і синього кольору, який відповідає потребам рослин в зимовий період», – говорить Зінаїда Данилова, керівник проекту «Шкільне соціальне підприємство «Агрофірма з вирощування овочів мікро-грін».

Щоб виростити овочі мікрогрін, пояснюють діти, потрібно спеціальне насіння. Звичайне на розсаду не підійде. Ґрунт беруть універсальний, збалансований, звільнений від різних шкідників.

«Набирається ґрунт в лоточки, не поливається, а добре збризкується, щоб був добре вологий. Зверху засівається насінням і знову зрошується добре», – пояснює вчитель трудового навчання Тетяна Кухтіна.

Саме насіння не засипають землею. Щоб воно проросло, його накривають кришкою контейнера. Таким чином створюється потрібний мікроклімат на 3-4 дні. Коли зелень виростає на 5-7 см – це і є вже той мікрогрін, який можна зрізати.

«Зрізають сім’ядолі рослин, бо насіннина, коли проростає, то в ній зберігається найбільше вітамінів і поживних речовин, які потрібні для організму людини. Термін зберігання цього в холодильнику може бути до тижня», – каже Зінаїда Данилова.

Міні-зелень додають у різні салати, до бутербродів, в супи. Зараз школярі вирощують 8 видів мікрогрін. Серед них редька, редиска дайкон, соя, соняшник, горох, маш, жито. Асортимент зелені планують розширити. Врожай будуть використовуватись не лише для потреб школи. Хочуть налагодити стосунки із підприємцями. Зароблені кошти мріють спрямують на розвиток справи та придбання сценічного одягу для шкільного драмтеатру.

«Вирощування таких нових культур буде достатнім прибутком для того, щоб діти могли соціалізуватися у майбутньому. Тому що ці овочі є витребуваними на ринку України, на ресторанному ринку, на ринку супермаркетів», – каже Вероніка Мишківська, експерт проекту «ШСП «Агрофірма з вирощування овочів мікро-грін».

Учні спецшколи, пояснюють педагоги, є дітьми вразливої категорії з особливими потребами, багато мають статус сиріт. Тому вирощування овочів мікрогрін має навчити їх розпоряджатися коштами і заробляти на життя у майбутньому.

Будьте першим, хто прокоментував "Вирощування овочів мікрогрін: підприємство дітей на Бердичівщині (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*