Витрати Житомира у 2020 році перевищили доходи – різниця майже 19 млн грн

Загальний ресурс бюджету Житомирської ОТГ у 2020 році становив 2 млрд 722,6 млн грн. Загальне виконання бюджету, відповідно до планових показників, становить 99,1%. Тобто бюджет у минулому році не виконаний на 18,8 млн грн. У порівнянні з 2019 роком, бюджет Житомирської ОТГ на 135,2 млн грн більший, при цьому доходи в цілому виконані на 98,9%, видатки – на 97,2%. 

“Станом на сьогодні за 2020 рік і в 2021 році, попри невиконання бюджету, в повному обсязі забезпечена виплата заробітної плати працівникам та оплата енергоносіїв.

Бюджет  втратив майже 200 млн грн, в тому числі ті пільги, які були надані державою за рахунок коштів міського бюджету, і за рахунок припинення діяльності окремих суб’єктів господарської діяльності. 

Крім того, що бюджет поніс 200 млн грн втрат, у 2020 році на проведення протиепідемічних заходів, які пов’язані з боротьбою з ковідом, з бюджету було виділено більше 47 млн грн. Тому на сьогоднішній день ми бачимо, що за 2 місяці є вже майже 25 млн грн втрат бюджету від того показника, який був запланований на початок року. Фактично за 2 місяці плановий показник перевиконання на 1,5 млн, але вже 25 млн втрат”, – розповіли в Житомирській міськраді під час засідання виконкому.

Крім того повідомили, що у Житомирській області 2020 рік був набагато вдалішим, ніж показники по всій Україні – вони є нижчими по кожному звітному періоду.

“Порівняно з Вінницею, Миколаєвом та Черніговом ми знаходимось на 7 позиції. Реверса ми маємо віддати 1/12 частину бюджету у 2021 році, але сьогодні у ВРУ буде розгляд законопроєкту, який стосується зарахування податку на доходи фізичних осіб. Сьогодні надходить 60%, але передбачається зарахування у 80%. Також сьогодні нардепи (ред.) розглядатимуть питання передачі акцизного податку. Зараз втрати по акцизу у Житомира складають майже 50 млн грн”, – зауважили в міськраді. 

Проте, крім планових та непланових витрат, бюджет Житомира зумів додатково збагатіти більше як на 10 млн грн за рахунок розміщення депозитів. 

Будьте першим, хто прокоментував "Витрати Житомира у 2020 році перевищили доходи – різниця майже 19 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*