INNA BILA
IT LAB STUDIO
HOVER

Вже в цю суботу в Житомирі відбудеться «TETERIV OPEN»: програма та умови свята (ФОТО)

У суботу, 1 серпня, в Житомирському гідропарку відбудеться V ювілейний Всеукраїнський турнір з плавання на відкритій воді «TETERIV OPEN».

 

«Специфіка змагань полягає в тому, що це плавання не в басейні, а у відкритій водоймі на річці Тетерів. Турнір відбудеться в районі другого гідропарку навпроти колеса огляду. Хотілось би подякувати нашим партнерам — це торгівельна компанія „Полісся-продукт“, центр утеплення, Райффайзен Банк Аваль та Kromberg & Schubert за те, що вони дали можливість та фінансово підтримали проведення такого заходу в Житомирі. Всі спортсмени та плавці сумували за спортивними дійствами, й маю надію, що дотримання всіх санітарно-епідеміологічних норм, які зараз діють в Україні — це і масковий режим, і використання антисептиків, і температурний скринінг — все це буде дотримано, і турнір, як завжди, пройде на дуже високому рівні», — сказав голова відокремленого підрозділу федерації плавання в Житомирі та співорганізатор заходу Микола Крук.

 

«Пляж дозволяє дотримуватись потрібної дистанції. Це напів ювілейний турнір і було б не правильно не провести його, навіть в таких умовах. Запливи проходитимуть хвилями по 10 осіб, тому великого скупчення людей на місці старту не буде. Медалі в цьому році ексклюзивні, як і щороку. Вони об’ємні. Станом на сьогодні, тільки на масовий 300-метровий заплив заявки вже подали близько 40 житомирян, які зареєструвались через інтернет. Це любителі й діти, які можуть пропливти вздовж пляжу. Також цього року заявлена найбільша кількість дітей-спортсменів», — розповів президент спортивного клубу Житомир АКВА Мастерс Ігор Кухарєв.

Він також пояснив, що вода в Тетереві відповідає нормальним умовам. 

«Ми тренуємось в цій водоймі щоденно на місці старту і ніяких протипоказань по собі ми не відчуваємо. Якщо є якісь нюанси по хімічному аналізу, які виявляє санепідемстанція, то це нижче по течії річки й викид відбувається приблизно в районі плотини, тому зверху на місці пляжу все в межах допустимого», — додав Ігор Кухарєв.

«Відповідно до вимоги міжнародної федерації плавання для проведення турніру задекларовано 2 дні: 1 та 2 серпня. Проте змагання відбудуться протягом одного дня, а наступний лише на випадок несприятливих погодних умов. Ми не проводимо в цьому році змагання на 5-ти км та естафету, бо це передбачає одночасне скупчення великої кількості спортсменів. У суботу змагатимуться у запливах на 600 м, 1 500 м, 3 км та наостанок — дистанція для всіх бажаючих 300 м. У 12:30 відбудеться церемонія відкриття і вже о 13:00 ми плануємо розпочати самі змагання», — зазначив Микола Крук. 

На «TETERIV OPEN» також завітає чемпіон олімпійських з плавання 80-го року Олександр Сидоренко. Він змагатиметься на дистанції 400 м.

«У Житомирі гріх не розвивати окремий вид спорту — плавання на відкритій воді, маючи наші ресурси: три річки й унікальне місце їх злиття в одну. Тому запрошуємо всіх охочих житомирян не тільки подивитись, а й взяти участь у змаганнях», — сказав Ігор Кухарєв. 

Для участі в турнірі вже зареєстровано близько 130 учасників. Реєстрація триватиме ще 2 дні, проте найактивніші клуби реєструються в останній момент. 


«У минулому році загалом було 220 учасників, цьогоріч очікуємо на 250. На змагання до нас також приїде клуб, який очолює українець, який проплив Гібралтар — Олексій Терьохін. Він приїде з клубом, який складається з учасників 65+. Вони пливтимуть 1,5 км. Крім цього, команда з Кременчука везе пара- та дефлімпійців, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям, проте все ж пливтимуть 1,5 км та 2 км», — зазначив президент спортивного клубу АКВА Мастерс.

 

Найменшим учасником змагань на відкритій воді буде 8-річний хлопчик. Діти до 10 років можуть пливти 300 м в масовому старті, а спортсмени від 10-14 р — 600 м. Старші, 14-20 р −1,5 км, і 20+ — це 1.5 км та 2 км.

Найстаршим серед учасників буде Костянтин Щеглов — чемпіон-рекордсмен світу, член клубу Житомир АКВА Мастерс. 

«87-річний спортсмен сьогодні підтвердив участь, тому будемо за нього вболівати. Крім того з Київської області до нас також приїде ще один 81-річний учасник — пливтиме 1,5 км», — сказав Микола Крук. 

Зранку 1 серпня працівники санітарно-епідеміологічної служби проведуть забір води на місці змагання. Начальниця управління молоді, сім’ї та спорту Ірина Ковальчук зазначила, що результати якості води будуть опубліковані на сайті Житомирської міської ради також напередодні.


Будьте першим, хто прокоментував "Вже в цю суботу в Житомирі відбудеться «TETERIV OPEN»: програма та умови свята (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*