Хворі на COVID-19 житомиряни просять «Актемру», але її у міських лікарнях немає. Чому? (ВІДЕО)

«Актемра» (тоцилізумаб) – лікарський препарат, який випускає швейцарська компанія «Roche». Розроблявся як імунодепресант. Але після початку коронавірусної пандемії «Актемра» здобула популярність як відносно ефективний препарат для лікування COVID-19. Оскільки дієвих перевірених вакцин проти SARS-CoV-2 досі немає, хворі чіпляються за «Актемру», ніби за соломинку.

 

Але є одне «але»: цей препарат у лікарнях Житомира відсутній. Катерина, близький родич якої лікується від коронавірусу у міській лікарні №1, каже: «Актемри» нема. Вся надія тільки на імунітет і на міцність організму…» За даними times.zt.ua, така ж ситуація і в міській лікарні №2: люди волають про допомогу і просять «Актемру». Але препарату нема. Чому?

Я спробував пошукати ці ліки у Житомирі. Знайшов лише одну пропозицію: «Актемру» в упаковці по 162 мг пропонують купити за 43 908 грн. 48 коп.  

Родич передав Катерині з лікарні список медичного персоналу, який працює в інфекційному відділенні. Лікар 1953 року народження, сестра-господарка 1957 р. н., чотири медсестри, які народилися між 1951 та 1957 роками. Та ж ситуація з молодшими медсестрами. Тобто, хворими на COVID-19 опікуються люди, які перебувають у зоні підвищеного ризику за віковими показниками.  

«Я розумію, що кількість хворих росте. Але чому людину, яка помирає – залишають у загальній палаті, а не переводять в реанімацію? Він помирав на наших очах, ходив під себе… Уявіть, який стан в інших хворих у палаті! Що, в реанімації вже нема місць?..» – емоційно повідомляє по телефону чоловік.

Міський голова Сергій Сухомлин днями пообіцяв, що Житомир отримає додатково 200 ліжко-місць на базі лікарні №1. Але що робити з реанімацією, яка вже зараз «буксує»? І головне запитання: чому у лікарнях Житомира нема «Актемри» – і хто гріє на цьому руки?   

Володимир Мордюк, директор комунального підприємства «Лікарня №1», визнає, що препарат в його лікарні відсутній. Водночас він каже, що препарат необов’язковий. Але при цьому на «Актемру» величезний попит – і тому вона дефіцитна. І через це її нема.

Стосовно необов’язковості. «Актемра», наприклад, є в тимчасовому локальному клінічному протоколі Міністерства оборони України.  

Висновки робити передчасно. Та щось мені підказує, що в цій історії не все чисто. Міські лікарні фінансуються з міського бюджету. Але чому міська влада дозволяє людям помирати в загальних палатах – і при цьому відмовляє їм у лікування хай і обмежено ефективним, але все ж дієвим препаратом?

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Хворі на COVID-19 житомиряни просять «Актемру», але її у міських лікарнях немає. Чому? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*