«Я передам намальовану писанку військовим на фронт»: як маленькі житомиряни розписують яйця до Великодня (ВІДЕО)

У Житомирі не буде гучних гулянь до Великодня, втім, для дітей підготували близько 40-ка майстер класів пов’язаних зі створенням писанок. 

Журналісти «Times.ZT» завітали на один із таких майстер класів в Дім української культури. 

Про традиції українського розпису яєць розповіла голова обласної спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся» Ганна Івченко. За її словами, такі заходи дуже потрібні у воєнні часи, адже для дітей це своєрідна арт терапія, де вони можуть у вигляді малюнків зобразити те, що на душі:

«Такі заходи дуже важливі, бо ми працюємо з підростаючим поколінням, якому ми передаємо наші традиції, українську обрядовість, наш патріотизм, знання, пов’язані з Великоднем. Щосереди я проводжу майстер класи з дітьми. Тематика – Великдень. Ми говоримо про значення цього свята, його традиції, особливості, для чого розмальовували писанки, що означають сюжети на них. Наш Великдень, який ми готуємося зустрічати у воєнний час – особливий. Зазвичай, я давала якісь рекомендації по тематиці малюнку, але цього разу не даю, щоб діти могли самовиразитися. І це ще арт терапія свого роду, коли дитина зображує те, що у неї на душі, в серці, передає свою емоцію».

Попри те, що тематика заходу присвячена Великодню, діти все ж створювали патріотичні образи на писанках.

Маленька Діана з Житомира розповідає, її малюнок – маки, що символізують рідних і тих, хто віддав своє життя за Україну:

«Я малюю маки, бо це символ того, що ми не забуваємо про наших рідних, про тих, хто захищає нас, і віддає за нас своє життя. Я передам намальовану писанку військовим на фронт». 

Також діти зображали на писанках калину, адже вона є символом України.

«Я малюю калину і мак, тому що, коли я приїхав до дідуся і бабусі, ми з ним садили мак і калину. Образ калини мені нагадує Україну. Я домалюю ще прапор України і подарую писанку мамі», – розповідає Данило.

На майстер-класі також була дівчинка з Харкова. Вона гостює у родичів в Житомирі, а готову писанку привезе мамі та брату в Німеччину, куди вони вимушено виїхали з початку повномасштабної війни:

«Мене звати Поліна, я приїхала з Харкова, після початку повномасштабної війни жила в Німеччині, зараз тимчасово приїхала до родичів в Житомир. Я хочу намалювати дім, і навколо дому маки. Мені подобаються вірші Тараса Шевченка, і його картини, де він зображав дома. У Німеччині я з мамою і братом. У нас є зустрічі з українцями, і я покажу їм, що я намалювала».

Подібні майстер класи регулярно проводять в Домі української культури. Там наголошують слідкувати за анонсами на офіційних сторінках.

Нагадаємо, до Великодня у Житомирі проведуть 40 дитячих майстер-класів та встановлять фотозону.

Будьте першим, хто прокоментував "«Я передам намальовану писанку військовим на фронт»: як маленькі житомиряни розписують яйця до Великодня (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*