Квітуча Україна, тризуб, літак «Мрія», абревіатура «ЗСУ», «UA» чи навіть логотип відомих компаній – саме такими принтами прикрашені вироби, які створює 22-річна Дарія Данильчук зі Звягеля на Житомирщині.
Дівчина вишиває вручну на футболках, худі та світшотах. Таке захоплення зявилося відносно нещодавно – в перші місяці повномасштабного вторгнення, коли дівчина лишилася без роботи і шукала, чим себе зайняти, а нині приносить їй не лише задоволення, але й прибуток, частину з якого передає на потреби ЗСУ. Також з цією метою проводить розіграші власних виробів сама чи передає інших благодійним організаціям, виходить на акції, в рамках яких вимагає у місцевої влади спрямувати кошти на підтримку військових, а не асфальтування і укладання бруківки.
Дарія щиро відстоює патріотичну позицію в тому, як живе і що робить. Її мета на сьогодні – популяризувати та поширювати все українське. Серед замовників багато військових, волонтерів, представників публічної сфери життя та посадовців, вироби купують собі чи в подарунок. Важливо, що кілька з них знайшли власників за кордоном – це ті, хто підтримують Україну в боротьбі з російською агресією, надаючи гуманітарну та інші види допомоги.
За увесь час майстриня вишила близько 200 футболок. Всюди прослідковується її авторський стиль – квітковий принт, що об‘єднує в собі кілька елементів вишивки – французький вузлик, гладь (квітку та листок), завдяки чому вишивка виходить об‘ємною, фактурною і текстурною, дуже цікавою на дотик.
Варіанти виконання роботи можна побачити на сторінках Дарії Данильчук в соцмережах Фейсбук та Інстаграм. Там, з-поміж іншого, ділиться відгуками замовників, звітує про творчу та волонтерську діяльність, на регулярній основі поширює реквізити актуальних зборів, які проводить сама чи хтось зі знайомих.
«Навчання, як такого, не проходила, але мені завжди подобалися цікаві та унікальні речі. В один момент, коли в країні вже тривала повномасштабна війна, а я лишилася без роботи, вирішила придбати все необхідне та вишити свою домашню футболку. Світлину з нею опублікувала в соцмережі, зібрала багато схвальних відгуків і навіть почала отримувати перші замовлення. На той час вишивання фактично врятувало мій емоційний стан. До речі, кращого способу відволіктися та заспокоїтися я ще не зустрічала, тому всім раджу, – відзначає Дарія.
-Після першої багато експериментувала, пробувала щось нове і це, власне, привело мене до створення квіткового принта. Спершу планувала вишивати дитячі речі – милі, ніжні, світлі, але майже відразу отримала звернення від благодійного фонду, який запропонував вишити їм благодійні футболки для аукціону. Я погодилася і те, що вийшло, показала знову ж таки в себе на сторінці. Людям це сподобалося і в подальшому всі замовлення були саме з національною символікою чи у патріотичних кольорах, тобто це не я вибрала тематику, а вона мене.
Наразі я можу сказати, що працюю вже в такому темпі, коли все розписано на місяць вперед, тому всім раджу замовляти завчасно. Дещо є в наявності, та не всі моделі й кольори. Здебільшого вишиваю футболки, в холодну пору теплі світшоти та худі, але буває, що замовник хоче вишивку на своїх речах, то такі замовлення я приймаю теж. До речі, футболки вільного крою (оверсайз) мені шиють під замовлення – з тканини найвищої якості з моїми етикетками: тканина не кошлатиться, не розтягується, еластична.
Дуже довго шукала постачальника, аби футболки були на рівні з вишиванням і лише через 10 місяців роботи знайшла саме те, що треба. Нарешті на всі 200% задоволена футболками і впевнена в їх надійності та якості. Під кожною вишивкою проклеюю флізелін для цупкості, щоб тканина не тягнулася під час вишивання.
Робота над однією футболкою займає від шести годин і до тижня – все залежить від розміру і складності принта. Вишиваю оригінальними нитками «DMC» (Франція), а коли не потрібен блиск ниток, обираю Gamma. Проте, це дуже поодинокі випадки. При вишиванні важливо добре фіксувати кінець та початок нитки. Відомо, що деякі вишиванки не можна прати, але я створила річ для повсякденного життя – футболку, її прати необхідно. До кожного виробу вкладаю інструкцію-листівку з порадами щодо догляду і там йдеться про те, що такі футболки краще прати вручну. Щоб знати напевно, зі однією такою футболкою проводила експеримент у пральній машинці на найжорсткіших режимах: все добре – ніяких змін, втрати кольору і так далі, ношу другий сезон, але все одно краще дослухатися до рекомендацій».
Дарія має намір і надалі розвивати власний бренд, збільшувати асортимент. Наголошує, що для неї – це одна із можливостей сіяти зерна українського, поєднуючи минуле й сучасне.
Для когось дешевше купити футболку з популярним фабричним принтом за 500 гривень, у той час як в 22-річної майстрині вартість стартує від 1500 гривень, але варто враховувати, що це повністю ручна робота – створення дизайну, вишивання. Одягаючи такий виріб, ви демонструєте надбання української культури, майстерність її представників й досягнення давніх ремесл.
«Чому в такому випадку я не вишиваю класичні вишиванки? Тому що футболку ми можемо носити щодня – на навчання, роботу, на зустрічі та офіційні заходи: так як колись носили вишиванки наші предки, але сьогодні вишиванки одягають з нагоди державних чи інших свят, а я зробила сучасну вишиванку на кожен день», – додає Дарія Данильчук.
Юлія Демусь
Час для гарних справ: в Житомирі розшукують “Таємних Миколаїв” для підтримки наших захисників (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Я зробила вишиванку на кожен день», – Дарія Данильчук зі Звягеля створює речі з об’ємним квітковим принтом (ФОТО)"