Квітуча Україна, тризуб, літак «Мрія», абревіатура «ЗСУ», «UA» чи навіть логотип відомих компаній – саме такими принтами прикрашені вироби, які створює 22-річна Дарія Данильчук зі Звягеля на Житомирщині.
Дівчина вишиває вручну на футболках, худі та світшотах. Таке захоплення зявилося відносно нещодавно – в перші місяці повномасштабного вторгнення, коли дівчина лишилася без роботи і шукала, чим себе зайняти, а нині приносить їй не лише задоволення, але й прибуток, частину з якого передає на потреби ЗСУ. Також з цією метою проводить розіграші власних виробів сама чи передає інших благодійним організаціям, виходить на акції, в рамках яких вимагає у місцевої влади спрямувати кошти на підтримку військових, а не асфальтування і укладання бруківки.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231113_142810-822x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231113_142752-834x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231113_142722-1024x1015.jpg)
Дарія щиро відстоює патріотичну позицію в тому, як живе і що робить. Її мета на сьогодні – популяризувати та поширювати все українське. Серед замовників багато військових, волонтерів, представників публічної сфери життя та посадовців, вироби купують собі чи в подарунок. Важливо, що кілька з них знайшли власників за кордоном – це ті, хто підтримують Україну в боротьбі з російською агресією, надаючи гуманітарну та інші види допомоги.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231113_142701-1024x662.jpg)
За увесь час майстриня вишила близько 200 футболок. Всюди прослідковується її авторський стиль – квітковий принт, що об‘єднує в собі кілька елементів вишивки – французький вузлик, гладь (квітку та листок), завдяки чому вишивка виходить об‘ємною, фактурною і текстурною, дуже цікавою на дотик.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231113_142627-609x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231113_142547-690x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877976234-683x1024.jpg)
Варіанти виконання роботи можна побачити на сторінках Дарії Данильчук в соцмережах Фейсбук та Інстаграм. Там, з-поміж іншого, ділиться відгуками замовників, звітує про творчу та волонтерську діяльність, на регулярній основі поширює реквізити актуальних зборів, які проводить сама чи хтось зі знайомих.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877970664-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877967832-689x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877757227-683x1024.jpg)
«Навчання, як такого, не проходила, але мені завжди подобалися цікаві та унікальні речі. В один момент, коли в країні вже тривала повномасштабна війна, а я лишилася без роботи, вирішила придбати все необхідне та вишити свою домашню футболку. Світлину з нею опублікувала в соцмережі, зібрала багато схвальних відгуків і навіть почала отримувати перші замовлення. На той час вишивання фактично врятувало мій емоційний стан. До речі, кращого способу відволіктися та заспокоїтися я ще не зустрічала, тому всім раджу, – відзначає Дарія.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877953717-1024x1024.jpg)
-Після першої багато експериментувала, пробувала щось нове і це, власне, привело мене до створення квіткового принта. Спершу планувала вишивати дитячі речі – милі, ніжні, світлі, але майже відразу отримала звернення від благодійного фонду, який запропонував вишити їм благодійні футболки для аукціону. Я погодилася і те, що вийшло, показала знову ж таки в себе на сторінці. Людям це сподобалося і в подальшому всі замовлення були саме з національною символікою чи у патріотичних кольорах, тобто це не я вибрала тематику, а вона мене.
Наразі я можу сказати, що працюю вже в такому темпі, коли все розписано на місяць вперед, тому всім раджу замовляти завчасно. Дещо є в наявності, та не всі моделі й кольори. Здебільшого вишиваю футболки, в холодну пору теплі світшоти та худі, але буває, що замовник хоче вишивку на своїх речах, то такі замовлення я приймаю теж. До речі, футболки вільного крою (оверсайз) мені шиють під замовлення – з тканини найвищої якості з моїми етикетками: тканина не кошлатиться, не розтягується, еластична.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877950737-1024x683.jpg)
Дуже довго шукала постачальника, аби футболки були на рівні з вишиванням і лише через 10 місяців роботи знайшла саме те, що треба. Нарешті на всі 200% задоволена футболками і впевнена в їх надійності та якості. Під кожною вишивкою проклеюю флізелін для цупкості, щоб тканина не тягнулася під час вишивання.
Робота над однією футболкою займає від шести годин і до тижня – все залежить від розміру і складності принта. Вишиваю оригінальними нитками «DMC» (Франція), а коли не потрібен блиск ниток, обираю Gamma. Проте, це дуже поодинокі випадки. При вишиванні важливо добре фіксувати кінець та початок нитки. Відомо, що деякі вишиванки не можна прати, але я створила річ для повсякденного життя – футболку, її прати необхідно. До кожного виробу вкладаю інструкцію-листівку з порадами щодо догляду і там йдеться про те, що такі футболки краще прати вручну. Щоб знати напевно, зі однією такою футболкою проводила експеримент у пральній машинці на найжорсткіших режимах: все добре – ніяких змін, втрати кольору і так далі, ношу другий сезон, але все одно краще дослухатися до рекомендацій».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877947181-1024x935.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877944791-1024x683.jpg)
Дарія має намір і надалі розвивати власний бренд, збільшувати асортимент. Наголошує, що для неї – це одна із можливостей сіяти зерна українського, поєднуючи минуле й сучасне.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877757227-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877754830-651x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877747189-683x1024.jpg)
Для когось дешевше купити футболку з популярним фабричним принтом за 500 гривень, у той час як в 22-річної майстрині вартість стартує від 1500 гривень, але варто враховувати, що це повністю ручна робота – створення дизайну, вишивання. Одягаючи такий виріб, ви демонструєте надбання української культури, майстерність її представників й досягнення давніх ремесл.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877749715-1024x660.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877729596-1024x683.jpg)
«Чому в такому випадку я не вишиваю класичні вишиванки? Тому що футболку ми можемо носити щодня – на навчання, роботу, на зустрічі та офіційні заходи: так як колись носили вишиванки наші предки, але сьогодні вишиванки одягають з нагоди державних чи інших свят, а я зробила сучасну вишиванку на кожен день», – додає Дарія Данильчук.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877731921-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877722147.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877719441-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877655670-821x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877652969-821x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877703452-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877652969-1-821x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877621465-1-837x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877650059-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877630225-1-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877687042-684x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877680873-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877672538-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877669674-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877639258-576x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/11/FB_IMG_1699877662203-683x1024.jpg)
Юлія Демусь
Час для гарних справ: в Житомирі розшукують “Таємних Миколаїв” для підтримки наших захисників (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "«Я зробила вишиванку на кожен день», – Дарія Данильчук зі Звягеля створює речі з об’ємним квітковим принтом (ФОТО)"