Як підібрати VPN-сервіс Р

Зрозумілі поради, як вибрати надійний ВПН. На що звернути увагу при виборі VPN. Чи можна знайти якісний ВПН безкоштовно. Як встановити VPN на Андроїд-смартфон, Айфон та комп’ютер. 

VPN (virtual private network) – це спеціальний сервіс, який дозволяє інтернет-користувачам потрапляти на заблоковані сайти. Технологія працює з використанням сервера-посередника. Через нього проходить весь трафік, обманюючи протоколи блокування.

Використовувати VPN можна для різних цілей. Це може бути гра на гроші з виводом на карту в офшорних казино чи обхід інтернет-цензури. В будь-якому разі, до вибору VPN-сервісу варто поставитися відповідально. 

VPN – принципи роботи

Коли ви займаєтеся інтернет-серфінгом, ваш комп’ютер чи смартфон обмінюється даними з сервером, на якому знаходиться сайт. Якщо сайт заблоковано – протокол блокування забороняє надсилати та отримувати від нього дані.

VPN вводить в цей ланцюжок сервер-посередник, який ніхто ніде не блокував. Для провайдера ситуація виглядає таким чином, що ваш комп’ютер обмінюється трафіком саме з сервером-посередником. Тому блокування ніби не працює.

Через посередництво, зв’язок може бути суттєво повільнішим. А деякі важкі медіафайли не завантажуватися взагалі. Адже всі дані перекачуються через VPN-сервери, часто перевантажені. 

Тому, обираючи ВПН, варто звернути увагу на:

  1. Обіцяну швидкість роботи.
  2. Територіальне розташування серверів. Чим більше місцезнаходжень – тим більше шансів, що ви підберете підходящий.
  3. Рівень захисту.
  4. Обмеження з використання.
  5. Форму установки.

Безкоштовний чи платний ВПН?

Платні сервіси VPN є передбачувано кращими за безкоштовні. Зазвичай, вони:

  1. Не мають обмеження на час використання чи кількість трафіку.
  2. Працюють швидше.
  3. Пропонують широкі налаштування вибору серверів. Наприклад, ви можете обрати китайський сервер для заходу на китайські сайти. 

Безкоштовні VPN-сервіси позбавлені однієї чи всіх цих переваг. Наприклад, встроєний ВПН браузера Opera дозволяє обирати сервери лише за регіонами, а не за країнами. Інколи, такий вибір не спрацьовує для завантаження. А популярні VPN-доповнення для Chrome та Mozilla найчастіше мають обмеження за часом користування на день. 

Крім того, платні VPN можуть давати певні гарантії того, що ваш трафік не зберігається та не контролюється ніким. Також, безкоштовні сервіси часто вимагають перегляду реклами для продовження їх використання.

Форма встановлення

Також, в залежності від потреб користувача, VPN можна встановити в різних формах.

  1. VPN-сервіс, вбудований до браузеру чи антивірусу. Не потребує установки додаткових програм, оплату можна здійснювати від вашого особистого профілю в цій програмі.
  2. VPN-аддон до браузера. Найкраще працюють з версіями для комп’ютера. Завантажити можна у крамниці аддонів на сайті вашого браузера.
  3. Окрема програма чи додаток. Найкращий формат VPN для смартфонів. Встановлюється з PlayMarket чи AppStore, вмикається до заходу у браузер.
  4. Програми з вбудованими VPN. Наприклад, мобільний додаток VK чи комп’ютерні клієнти деяких ігор. 

Інші критерії

Також при виборі VPN зверніть увагу на такі параметри:

  1. Відгуки та репутація. В інтернеті легко знайти коментарі інших користувачів. Перечитайте їх спершу, щоб не встановлювати відвертого сміття.
  2. Сучасне шифрування. Будь-який поважаючий себе сервіс обходу блокувань гарантує безпеку вашого трафіку.
  3. Підтримка на різних пристроях. Адже зручно використовувати один і той же сервіс як на комп’ютері, так і на різних смартфонах.
  4. Стабільне безперервне з’єднання. Для завантаження великих файлів чи онлайн гри вам потрібне постійне з’єднання без переривань. Тому важливо, щоб VPN забезпечував таке з’єднання як на словах, так і на практиці. 

Будьте першим, хто прокоментував "Як підібрати VPN-сервіс"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*