Як подолати хвилювання і тремтіння голосу? Поради телеведучого

Він неодноразово стикався з цими проблемами. Кінцівки дрижать, голос тремтить – типові ознаки «ефірного стресу», знайомого абсолютно всім радіо- та телеведучим. Особливо це помітно, якщо ти лише пару місяців працюєш у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Країно!». І як цьому зарадити?..

Запах весняної свіжості вже вирує у повітрі. Отже, не за горами пора зародження нового життя, час кохання та хороший стимул для початку змін і самовдосконалення.  І я зовсім не маю на увазі фізичну підготовку чи підвищення інтелектуального рівня. Мова зовсім про інше.

Як часто ми стикаємося із зайвим хвилюванням, тремтінням голосу, з низькою самооцінкою та невірою в себе?  Особливо, якщо ти маєш виступити перед аудиторією, вперше даєш коментар для журналіста – чи просто збираєшся на побачення, якого чекала цілий місяць.

Отож, як правильно керувати своїм тілом та емоціями нам розповів ведучий Першого телеканалу Данило Дорошенко – який днями відвідав Житомир і виступив перед студентами ЖДУ ім. І. Франка.

Не думайте про те, як ви виглядаєте – важливо, що саме ви говорите та робите.

Коли ви відчуваєте, що не здатні керувати своїм емоційним станом і переживання просто вирують – глибко вдихніть, розслабтеся, відпустіть свої думки і просто посміхніться. Виконуйте цю вправу якомога довше – мені це допомагає.

У стресові моменти спробуйте абстрагуватись, відволіктися від реальності, відчути своє тіло, його вагу, кожну його частинку та клітинку.

Ведучому також дуже допомагає «Етика» Костянтина Станіславського. Цю книжку він радить читати усім, і не тільки для підвищення самооцінки, а й для кар’єрного росту.

У музиканта є свій інструмент, на якому він вчиться грати принаймні половину свого життя. А людині не вистачить навіть цілого життя, аби навчитися досконало володіти та керувати  своїм тілом, внутрішнім світом та різноманітними емоційними станами.

Отож не здавайтеся, працюйте над собою – і побачите, що результат не забариться!

Тетяна МОНЬКО

Будьте першим, хто прокоментував "Як подолати хвилювання і тремтіння голосу? Поради телеведучого"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*