Як прати взуття в машинці, щоб не пошкодити: що потрібно знати Р

Навіть при дбайливому носінні, взуття з часом втрачає свій первісний блиск. Тому так важливо постійно та правильно за ним доглядати. Для легких забруднень достатньо буде м’якої щітки та мильного розчину. Проте, якщо йдеться про плями від трави, жирні сліди або інші стійкі забруднення, звичайні домашні методи вже не допоможуть. В такому разі єдиний вихід – прання в пральній машині. Однак, хоча прання взуття в машині допустиме, варто притримуватися певних рекомендацій, аби не зашкодити ні своїй техніці, ні улюбленим черевикам.

Фото з сайту: rbrn.com.ua

Яке взуття можна прати у пральній машінці: розбираємося з нюансами

Хоча багато фахівців з догляду за взуттям й не радять прання в пральній машині, щоб уникнути у подальшому претензій до якості, не варто категорично відмовлятися від цього методу. За умови правильного підходу, прання в машинці може стати вашим безпечним рятівником від бруду та плям.

Попри те, що текстильне взуття, таке як черевики, туфлі та балетки, цілком можна прати в пральній машині, важливо пам’ятати про важливий нюанс. Якщо на взутті є камінчики, стрази чи інший подібний декор, прання в машині може призвести до розчинення клею, що їх фіксує. В такому разі краще почистити взуття вручну за допомогою щітки та мильного розчину.

Водночас взуття зі шкіри та замші не слід класти у машинку. Причому це стосується як натуральної, так і штучної шкіри, гладкої чи шорсткої. Прання у такий спосіб даного типу взуття фатально для нього. Шкіра – це делікатний матеріал, який легко пошкоджується під впливом води та хімічних речовин. Тож для миття шкіряного взуття рекомендується використовувати м’яку тканину, змочену в мильному розчині або розчині нашатирю. Після чого бажано змастити вже чисту пару касторовою олією.

Як правильно підготувати взуття до прання, щоб зберегти його красу та довговічність

Перед тим, як відправляти взуття у пральну машинку, важливо провести його ретельний огляд. Переконайтесь, що пара не вимагає ремонту, а всі деталі міцно тримаються на своїх місцях. Інакше прання може лише погіршити ситуацію: розхитати й без того хиткі елементи, призвести до відклеювання деталей та остаточно зіпсувати взуття.

Загалом, аби прання взуття в машині пройшло без проблем, й воно зберегло свій бездоганний вигляд, важливо правильно його підготувати. Ось кілька простих кроків:

  • Очистіть підошву: Видаліть з підошви бруд, дрібні камінчики та інші забруднення. Це допоможе захистити деталі пральної машинки від пошкоджень.
  • Вийміть устілки та шнурки: Їх бажано прати вручну, використовуючи розчин мийного засобу та щіточку. Так ви зможете ретельніше очистити їх від бруду та запахів.
  • Застебніть всі блискавки та кнопки: Це завадить можливому пошкодженню даних деталей та й загалом взуття у барабані машинки.

Важливо: Хоча прання взуття разом з одягом технічно можливе, за умови, що одягу буде мало і він буде того ж кольору, що й взуття, рекомендується все ж таки прати їх окремо. І не дивно, адже вони зазвичай потребують різних режимів прання, є ризик пошкодження, а головне – це не гігієнічно.

Оптимальні умови для прання взуття в машинці

Щоб улюблене взуття прослужило вам довго й не втратило своєї форми, важливо прати його правильно. Ось кілька ключових моментів, які слід пам’ятати:

  • Віддавайте перевагу делікатному режиму прання, щоб не пошкодити структуру матеріалу.
  • Оптимальна температура для прання взуття – не вище 30°C. Гаряча вода може негативно вплинути на клей та інші елементи взуття.
  • Для віджиму встановіть мінімальні обороти. А ще краще взагалі відмовтесь від цієї функції, адже сильний віджим може деформувати взуття. Дайте взуттю висохнути самостійно подалі від прямих сонячних променів та джерел тепла.
  • Устілки та шнурки краще прати вручну з використанням мийного засобу та щітки, а не в машинці.
  • Періть взуття по одній парі за раз. Це не лише забезпечить кращий результат прання, але й зменшить навантаження на механізм машинки.
  • У разі необхідності одночасного прання кількох пар, кожну з них обов`язково помістіть у спеціальний сітковий мішечок на зав’язці. Це захистить взуття від пошкоджень та ймовірного сплутування шнурків, а також убереже барабан машинки від подряпин. Однак, пам`ятайте, що більше двох пар прати одночасно не варто за будь-яких умов.

Взуття сяє чистотою: секрети правильного сушіння

Після того, як ви правильно випрали своє взуття в пральній машині, важливо не менш уважно підійти до його сушіння. Адже саме від цього залежить те, чи збереже взуття свою форму, колір та довговічність. Зауважимо, що найкраще дати взуттю висохнути самостійно, без використання штучних джерел тепла. Прискорення процесу сушіння з допомогою обігрівачів, батарей чи фенів може призвести до деформації матеріалу, розклеювання деталей та втрати кольору. Найкраще сушити взуття на свіжому повітрі, в тіні, де воно буде добре провітрюватися. Якщо ж погода цього не дозволяє, краще залиште випрану пару в приміщенні з хорошою вентиляцією.

Будьте першим, хто прокоментував "Як прати взуття в машинці, щоб не пошкодити: що потрібно знати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*