Як вибрати кросівки для різних видів спорту? Р

Кросівки, сліпони, снікерси, кеди – спортивне взуття має різноманіття моделей та назв. Прихильники такого взуття, як правило, люди фізично активні, рухливі, навіть, якщо це не має прямого відношення до спорту.  Тож до вибору потрібної пари варто віднестися особливо прискіпливо, аби активне життя не супроводжувалося травмами та було максимально комфортним. Як же правильно обирати таке взуття? 

Загальні критерії вибору 

Купувати спортивне взуття краще в магазині, який спеціалізується на продажу товарів для активного способу життя. Для максимальної зручності розмір взуття має відповідати розміру ноги. Зверніться до продавця за допомогою. Якщо визначилися з вибором, обов’язково поміряйте кросівки чи кеди Reebok. Ногам має бути максимально комфортно. Не розраховуйте на те, що тісну пару з часом розносите. 

Різновиди взуття для спорту

Взуття для спорту вирізняється різноманіттям матеріалів, масою, дизайном тощо. Будь яка модель розробляється під конкретні потреби спортивного навантаження – біг, велоспорт, футбол, звичайна ходьба. Всі ці фактори безпосередньо впливають на якості та властивості взуття. 

  • Взуття, яке призначене для кортів. Мова йде в першу чергу про теніс, баскетбол чи волейбол. Легкість, міцність, стійкість до інтенсивних навантажень – головні характеристики такого взуття.
  • Взуття для футболу. Тут обов’язково підошва має бути оснащена шипами, аби гравець не послизався на траві. 
  • Легкоатлетичне взуття. Воно має бути гнучким та легким, щоб не навантажувати ногу при бігу.
  • Крім цього, існує спеціальне взуття, призначене для гри в гольф, занятть аеробікою, для їзди на велосипеді і т. д.

Перелік спеціальних моделей величезний, тож розкажемо про головні різновиди.

Взуття для бігу

Бігові кросівки мають бути з гарною амортизацією, щоб відштовхування від твердої поверхні не травмувало суглоби. Область п’яти має бути добре контрольована та стійка, а саме взуття гнучким. Дуже важливо, щоб взуття було легким, а підошва гарно зчеплювалася з біговою поверхнею. При бігу, на м’язи та суглоби ніг підвищується напруга, тож спеціальне взуття покликане зменшити ризик розтягнень, переломів та інших травм.

Взуття для спортивної ходьби

Обираючи кросівки для ходьби, зважайте, що тут головне – гарна амортизація в районі стопи та п’яти. Це збереже ноги від перевантаження та зменшить больові відчуття у зводах ступні. Надавайте перевагу овальній підошві, вона більш природна до руху ноги, коли ви робите кроки. Верхня частина взуття має бути м’якою, а протектор гладким.

 Взуття для занять аеробікою

 Тут найбільше навантаження припадає на подушечки стопи. Тож взуття обирайте з додатковою амортизацією саме в цій області. А щоб не перевтомлювати ноги, звертайте увагу на легкість кросівок.

Туфлі для тенісу

Тенісисти часто роблять швидкі бокові рухи та переносять вагу з однієї ноги на іншу. Відповідно взуття має бути стійким до таких навантажень та зберігати зовнішню та внутрішню частини стопи. Під подушечкою стопи підошва повинна гарно гнутись. Це потрібно для безпечного виконання швидких кроків чи стрибків вперед. Якщо покриття корту м’яке, відповідно обирайте м’яку підошву для кращого зчеплення. Відповідно для жорстких кортів краще обрати більший протектор.

Волейбольні кросівки

Волейбол, баскетбол потребує більш жорсткого протектору у взутті. Це надає перевагу в стійкості, а завищена халява додатково підтримає стопу.

Взуття для занять у залі

Тут працює безліч різноманітних  тренувальних факторів, тож взуття потребує комбінованих якостей.  Тож варто обирати взуття з гнучким носком, як для бігу, і з контролем боків стопи, як для тенісу чи аеробіки.

Варто зауважити, що фізичні вади здоров’я ніг потребують особливого контролю при заняттях спортом. Тож перш ніж обрати взуття, проконсультуйтеся в ортопеда, поспілкуйтеся з тренером на предмет кращого вибору спортивного взуття.

Будьте першим, хто прокоментував "Як вибрати кросівки для різних видів спорту?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*