Як зафіксувати факт руйнування майна під час війни для компенсації

Внаслідок військових дій та злочинного обстрілу рашистами житлових кварталів багато українців залишилися без житла, у багатьох пошкоджено домівки та майно. На жаль, таких українців щодня стає більше. Аби у подальшому мати можливість отримати компенсацію, необхідно дотримуватися певного алгоритму:

  1. Майте оригінали або фото правовстановлюючих документів на майно.

Це потрібно, оскільки у випадку звернення до Європейського суду з прав людини, Міжнародного кримінального суду в першу чергу необхідно довести, що на момент оскаржуваних подій ви були власником певної нерухомості (квартири, будинку тощо).

Супутніми доводами можуть виступати квитанції на рухоме майно (техніку, речі та інше, що знаходилось в будинку), фото майна до та після руйнування.

2. Фіксуйте руйнування на фото та відео.

Фіксацію фактів руйнування та пошкодження майна на території України від актів агресії росії необхідно робити із використанням відео- або фотозйомки.

Якщо фотографуєте, необхідно додатково скласти протокол на місці подій із залученням свідків (бажано дві особи), які мають підписами підтвердити викладені обставини. Зазначте прізвища, ім’я, по-батькові свідків із фіксацією даних, які допоможуть надалі підтвердити їхню особу (паспортні дані, ідентифікаційний номер, реєстраційні дані).

Якщо виникла пожежа або є загроза подальшого руйнування — викличте рятувальників та отримайте копію акта про усунення наслідків події.Якщо викликати рятувальників можливості немає, зафіксувати пошкодження можна так:

  • якщо працює місцева адміністрація – звернутись до неї із заявою щодо складення акту обстеження житла
  • або скласти акт руйнування самостійно з сусідами, у довільній формі.

3. Зберігайте новини, повідомлення про подію зі ЗМІ.

З метою фіксації факту руйнування майна, для подальшого отримання компенсації, звернення до Європейського суду з прав людини, Міжнародного кримінального суду необхідно наступне:

  • Зазначення, ким і коли формується доказ. Зазначити прізвище, ім’я, по-батькові, якщо є можливість – паспортні дані, або ідентифікаційний номер, або місце реєстрації для підтвердження надалі особи, що здійснює фіксацію.
  • Зазначення міста, точної адреси, дати та часу пошкодження/руйнування майна, кому належить цей об’єкт (приватний, комунальний, державний). Бажано із зазначенням геолокаційних даних місця пошкодженого/ураженого об’єкта.
  • Опис (словами на відео або у протоколі) обставин: яким чином, від чого відбулося пошкодження/руйнування майна, від якого виду зброї й типу боєприпасу; вказівка рукою напряму/місця пуску боєприпасу.
  • Зазначення обставин та доказів того, що руйнування відбулося саме від зброї та дій військових загонів або ДРГ РФ. Це надзвичайно важливо у зв’язку із заявами РФ про пошкодження тільки військових об’єктів в Україні, а це означає, що РФ буде доказувати, що українці самі знищували свої об’єкти, а не російські війська або підрозділи, що ними контролювалися.

За додатковою інформацію можна звернутися до Єдиного контакт центру 0 800 213 103.

Будьте першим, хто прокоментував "Як зафіксувати факт руйнування майна під час війни для компенсації"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*