Звісно, досвід минулорічної зими навчив українців заряджати павербанки та працювати в кафе. Втім, не варто думати, що ця зима буде простішою чи легшою. На жаль, ворог підступний, і чекати від нього можна будь-що, тому важливо подбати про базові речі, які можуть знадобитися під час блекаутів.
І так, житомиряни хоч і в меншій мірі відчували на собі відключення світла, в порівнянні з тими ж киянами, але не варто бути такими легковажними, краще зробити хоч базові запаси необхідного.
Отож розповідаємо, як підготуватися до блекаутів.
Згадайте про тривожну валізу
Якщо вона була зібрана ще минулого року, то варто перевірити, чи є в ній все необхідне, якщо ні, то докласти все, що може знадобитися у разі небезпеки. Перевірте термін придатності ліків, які є у валізі. Також важливо завжди мати запас готівки на випадок блекауту, адже у дні, коли немає світла, існують проблеми зі зв’язком. Тому утворюються великі черги біля банкоматів, а в магазинах бажання розрахуватись карткою стає проблемою.
Запаси води
Ми вже знаємо, що під час блекаутів можуть виникнути проблеми з роботою насосів, які закачують воду у резервуари та передають її далі до споживачів. Тож запас технічної та питної води необхідний завжди. Найкраще технічну воду зберігати у відрах, пластикових бочках та пляшках. Питну воду краще поставити окремо, щоб не переплутати. Її потрібно мати по два-три літри на особу на добу. Якщо вода вже набрана, то час від часу перевіряйте, чи вона придатна для використання, адже вода може зацвісти і тоді її не варто використовувати.
Запаси їжі
Звісно, у магазин можна сходити навіть тоді, коли там немає світла. Однак все ж варто мати й свої запаси на випадок, якщо хтось перенервує та викупить усі консерви в місті. Найкраще буде придбати ті продукти, які не будуть псуватись: крупи, консерви, овочі у невеликій кількості, олія, чай, цукор, енергетичні батончики, шоколад, каші та локшина швидкого приготування, сухарики, хлібці, горіхи.
Свічки та електронні пристрої
Важливо слідкувати за зарядом пристроїв, а особливо телефону. Також варто заряджати павербанки, ліхтарики та інші важливі засоби, які допоможуть пережити «темні часи». Не будуть зайвими і свічки. Їх варто закупити заздалегідь, щоб потім не бігти в останній момент в «Аврору» чи «АТБ». Беріть парафінові свічки, адже вони дають яскравіше світло.
Ми вже маємо пункти Незламності, тож у разі чого, туди можна прийти в будь-який потрібний момент. Головне – щоб вдома теж були запаси необхідного, тоді жодні блекаути не лякатимуть. А взагалі, закупіть ще настільних ігор або різних головоломок, кросвордів, тоді час із сім’єю чи друзями без світла буде значно цікавішим.
Нагадаємо, «Вірю в силу української вишивки», – Олександра Весельєва-Пучкова відкрила майстерню на Житомирщині завдяки програмі «єРобота» (ФОТО).
Будьте першим, хто прокоментував "Як житомирянам підготуватися до можливих блекаутів: поради"