Як житомирські художники під обстрілами створювали мурал у Куп’янську (ВІДЕО)

Житомирські художники намалювали мурал у Куп’янську. На Харківщину вони вирушили спільно з працівниками управління культури та волонтерами. Попри те, що місто деокуповане, росіяни продовжують його обстрілювати. Художники розповідають – працювали прямісінько під обстрілами, проте, і це не завадило.

«Народилася ідея зробити мурал на одній зі стін Куп’янська, бо місто насправді дуже сіре, інша частина міста – в руїнах. Дивитися без сліз – неможливо. Ми звернулися до наших викладачів художньої школи і вони погодилися поїхати. Поїхати туди – було свідоме рішення. Ми розуміли, що нас там може чекати небезпека. Коли по всій Україні були обстріли, і в Куп’янську, ми продовжували працювати.

Тоді не було води і світла, ми прийшли в холодний будиночок, але там був газ. Ми і чаю попили, і гаряче собі приготували. Коли ми їхали назад до Житомира, ми раділи, бо наша мрія збулася. Вийшла дуже гарна картина, вона на видному місці, її яскраві кольори піднімають настрій мешканцям Куп’янська», – згадує головна спеціалістка Житомирського міського управління культури Наталія Марчук.

Загалом роботи тривали два дні. Весь час росіяни гатили по місту, але художники продовжували створювати мурал і не йшли до сховища.

«Я не знав, що там досі “гаряче”. Місто було деокуповано, і ми тому поїхали. Працювали ми два дні. Коли ми приїхали, все було спокійно. Були звісно вильоти і прильоти, але добре, що не по нас. Коли ти стоїш на драбині та фарбуєш стіну і стріляють, то розумієш, що це вже б’ють по нас. Ми не ховалися, а продовжували працювати попри обстріли, може це і неправильно», – каже викладач художньої школи ім. В. Шкуринського Дмитро Куцман. 

Створювати мурал допомагало все: природа, люди, погода. Незважаючи на обстріли та неспокійну обстановку в Куп’янську, закінчити мурал все ж вдалося. 

«Ми малювали герб Житомира та Купянська. Це була не наша ідея, а ідея організаторів, які нас і привезли туди. Людям спочатку було не зрозуміло, що ми робимо. Вони підходили, питали, ми їм все пояснювали. Населення було дуже зацікавленим. Сподіваємося, що цей мурал підняв їм настрій та приніс щось приємне у їх життя», – додала художниця Наталія Носок.

Нагадаємо, «ВОЛЯ»: житомиряни створили новий мурал.

Будьте першим, хто прокоментував "Як житомирські художники під обстрілами створювали мурал у Куп’янську (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*