Якщо колядувати, то з розмахом: студенти Бердичева заряджають святковим настроєм (ВІДЕО)

Still1212 00000 5 777x437 - Якщо колядувати, то з розмахом: студенти Бердичева заряджають святковим настроєм (ВІДЕО)

Святковому новорічно-різдвяному настрою бути: у Бердичеві студенти педагогічного коледжу вже 5-ий рік поспіль продовжують традиціюколядувати у трудових колективах міста. Цьому передують вечірні репетиції після занять, щоб гарно вивчити як сучасні, так і дещо призабуті колядки і щедрівки. У  національних костюмах, з музичними інструментами, разом з викладачами і обов’язково з гарним настроєм завітали колядники на швейну фабрику.

«Дуже великий позитив, я одразу окунаюсь у дитинство, як ми колись колядували ходили, посипали. Наші люди чекають їх завжди, дуже люблять, коли дітки нам співають колядки. Вони продовжують українські традиції і несуть культуру таку давнішню нашим людям», – каже Галина Стукало, голова правління Бердичівської швейної фабрики.

Першокурсниця Ангеліна долучилась до хору колядників вперше. Така традиція, каже, надихає на добрі справи і заряджає енергією.

«Це дуже весело, можна пізнати більше українські традиції, збагачуватися духовно – це теж дуже важливо. Люди завжди зустрічають нас з посмішкою на лиці, бо у такі сірі будні їм не вистачає чогось веселого і дратвового і ми піднімаємо їм настрій», – розповідає Ангеліна Нечипорук, студентка.

Серед 16-ти хлопців і дівчат є ті, хто роками намагається потрапити до веселої ватаги колядників. Дехто з них саме після екзаменів прийшов співати обрядових святкових пісень.

«Це багато енергії додає, новорічний настрій і взагалі це дуже класно, ми здружуємося», — каже Анна Ковальова, студентка.

«Кожного разу хочеться іти колядувати, дарувати людям щастя, радість, посмішки і гарний новорічний настрій», – додає Богдан Беззубець, студент.

У тих, хто вперше чує колядників, переймає подих.

Колектив фабрики одягу щороку наприкінці грудня чекає на колядників. Кажуть, вони вміють подарувати відчуття свята і зарядити позитивом.

«Здоров’я і великого миру, хочеться миру.Звичайно ми чекаємо, а як же, настрій піднімається, святково робиться», – говоритьГалина Матвійчук, швачка.

«Новорічний настрій підняли, бо бачте, прикрашаємо, а настрою ще нема. Дякуємо дівчатам і хлопцям, дуже гарно заспівали. Кожен рік – це вже традиція. І якби б вони не прийшли, ми би здивувалися», – додаєВікторія Ланова, головний конструктор на фабриці.

Ідейник проекту-привітання колядками – старший викладач педагогічного коледжу Ольга Яблонська. Жінка каже: мета колядників – підняти настрій людям, собі та збагатитися репертуаром. Передусім студенти намагаються виконувати колядки, які співали на Житомирщині.

«Чим більше енергії позитивної ти даєш людям, тим більше ти нею заряджаєшся. А позитивна енергетика – це здоров’я перш за все, радість і якісь негаразди – вони просто проходять повз. Ми створюємо ауру не тільки для наших колядників, а й для тих людей, які їх слухають», – розповідає Ольга Яблонська, керівник проекту «Привітай колядками Бердичів».

Частину зібраних коштів студенти планують витратити на оновлення і ремонт костюмів, які є у кожного хорового класу коледжу. А ще на участь колективів закладу у різних творчих конкурсах. Не оминуть і проведення різноманітних заходів для дітей.

Будьте першим, хто прокоментував "Якщо колядувати, то з розмахом: студенти Бердичева заряджають святковим настроєм (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*