Яскраві акценти осені: червоне листя дикого винограду на вулицях Житомира (ФОТО)

Яскраві акценти осені: червоне листя дикого винограду на вулицях Житомира

Дикий або дівочий виноград  — рід рослин родини виноградові.  Відомо приблизно 13 видів цього роду, частина з яких  використовуються в декоративних цілях

Латинська назва роду походить від грец. παρθενος (parthenos), «незаймана», і κισσός (kissos, латинізоване cissus), «плющ», вона пов’язана зі здатністю цих рослин до утворення ягід без запилення. В Україні ростуть інтродуковані (чужорідні, тобто  за межами свого природного ареалу)  види –  «Parthenocissus inserta», «Parthenocissus quinquefolia» та «Parthenocissus tricuspidata».

У Житомирі ви беззаперечно зустрічали зарості дикого винограду – біля багатоповерхівок та приватних будинків, у парках та скверах, навколо закинутих будівель. Влітку він утворює суцільне зелене полотно, а восени привертає увагу яскравим червоним  і пурпуровим забарвленням  листя та синіми ягодами, за що його досить часто й обирають як фон для фотосесій.  

Дівочий виноград у ландшафтному дизайні використовується з XVII століття для прикрашання альтанок і терас, декорування стін будинків і господарських будівель, створення живоплотів і навіть як ґрунтопокривна рослина. Це  велика листопадна, рідше вічнозелена ліана, старі гілки якої вкриті щільною корою. Листя у рослини складне, пальчасте, іноді трилопатеве, на довгих черешках. Може бути одно-, трьох-, п’яти- або семилистий дикий виноград.

Кучеряві пагони ліани, чіпляючись за опору розгалуженими вусиками, можуть сягати в довжину 15-20 м. Щиткоподібні звисаючі суцвіття розвиваються супротивно листю або в його пазухах. Суцвіття складаються з обох статей або тичинкових квіток із зеленуватим віночком.   Плоди – темно-синього кольору. Вони, до речі, неїстівні, але цілком підходять як їжа для птахів.

 Такий виноград декоративний упродовж усього сезону, забезпечує щільну маскувальну завісу, не боїться морозів, зростає на будь-якому ґрунті, йому не потрібна велика площа живлення, він стійкий до хвороб і шкідників, дуже швидко росте, не вимагає підживлення, легко розмножується й чудово захищає будь-які стіни від пилу, перегріву, дощу, вітру, а також усуває вогкість біля фундаменту та навіть усередині приміщення. 

Втім, поряд з цим рослина має й недоліки, оскільки пагони заповзають під дах і руйнують його, якщо вони потраплять у ринву, то засмічують злив, а також коріння поширюється на кілька метрів навколо, завдаючи клопоту іншим рослинам, і може стати причиною руйнування фундаменту.  

Юлія Демусь

Музей української душі на Житомирщині: екскурсія до «Відголосу роду» (ФОТО)

«Каштани для ЗСУ»: житомиряни зібрали 20 т сировини – на які потреби переказали виручені кошти  (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Яскраві акценти осені: червоне листя дикого винограду на вулицях Житомира (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*