«Каштани для ЗСУ»: житомиряни зібрали 20 т сировини – на які потреби переказали виручені кошти  (ФОТО)

З 22 вересня до 6 жовтня  включно жителі Житомира та передміста могли долучитися до акції «Каштани для ЗСУ», яку вже другий рік поспіль організовує житомирянка Людмила. Якщо минулоріч була лише одна точка збору – в міському парку під час двох вихідних, то нині такі стаціонарні точки діяли в різних районах міста – ліцей №30, ліцей №4,  Центр розвитку дитини №53 «АБВГДЕЙКА», ліцей № 27, «Місцевий навколокультурний простір», Cалезіянський ліцей «Всесвіт»,  ТЦ «Острів» – магазин «Ізюминка»,  Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва, Станишівський заклад дошкільної освіти «Малятко».

Більше того, ініціатива поширилася чи не на усю область. Збирали школярі разом з батьками та учнями і усі небайдужі на Любарщині, у Чуднові, Коростишеві, Звягелі та інших населених пунтках Житомирщини. Мета у всіх єдина – відправити виручені від збуту каштанів кошти на потреби військових. У когось це було 100 кг чи 1000 гривень, а от пані Людмила повідомила, що її збір має просто фантастичні цифри – 20 т каштанів і майже 120 тисяч отриманих від них гривень.

«Окрім завчасно визначених локацій у процесі додавалися ще. Були заклади, які самостійно проводили збір або ті, хто збирали на території своєї громади збирали і доставляли в Житомирі.  У нас була попередньо домовленість, що каштани приймуть по 7 гривень за кілограм, скільки б їх не було, але за такою ціною здали лише частину, а решту прийняли по 4 гривні. Загальна сума  – 119 130 гривень. Ці кошти я відправляла частина на різні волонтерські збори. Зокрема, на придбання автомобілів, дронів, зігрівайок, обігрівачів, парафіну для окопних свічок, турнікетів, ліків, термбілизни, а також на лікування важкопораненого захисника.

Це все нам вдалося зробити спільно, тож я дякую безмежно кожному, хто долучився – збирав і приносив каштани, дозволив у себе відкрити локацію по збору та контролював її роботу. Маленькі і дорослі житомиряни і жителі  громад регіону, ми дійсно зробили неймовірно важливу і корисну справу. Те, що могло зі скверів і парків згодом потрапити разом з листям на загальне сміттєзвалище чи просто було б спалене, допомогло отримувати реальні кошти і направляти їх на допомогу захисникам. У подальшому ці каштани використають для виготовлення гелів, таблеток і настоянок, а наші кошти  трансформуються у закриття актуальних потреб військових», – пояснює Людмила.

Отож, найбільш активними учасниками акції “Кава для ЗСУ” були ліцеї №4, №5, №14, №15, №16, №17, №19, №22, №23, №26, №27, №30 (м.Житомир), Новогуйвинський, Озерненський, Пулинський Пулинської селищної ради та Зороківський ліцей Оліївської ОТГ, Селезіанський ліцей “Всесвіт”, Березівська спецшкола, дошкільні навчальні заклади №6, №25, №26, №29, №37, №44, №70, №73, Центр розвитку дитини №53 “АБВГДЕЙКА”, Станишівський заклад дошкільної освіти “Малятко”, Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, Житомирський державний університет ім.Івана Франка, Коростишівський педагогічний коледж ім.І.Я.Франка, Міський центр зайнятості, Центр професійно-технічної освіти міста Житомир, читачі Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва,Чоповицька, Коростишівська, Новогуйвинська громади.

Юлія Демусь

 “Житомир існує”: музикант Віталій Каба представив нову композицію, спростовуючи відомий мем (ВІДЕО)

 Все про топінамбур: як вирощувати і зберігати, що готувати і чим корисна «земляна груша»  (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Каштани для ЗСУ»: житомиряни зібрали 20 т сировини – на які потреби переказали виручені кошти  (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*