21 кілометр для воїнів: житомирянин Олександр Кратюк підтримує ЗСУ через марафони (ФОТО)

Як зробити біг корисним не лише для власного здоров’я, а й для допомоги ЗСУ і відновлення понівечених під час війни територій України добре знає житомирянин Олександр Кратюк, який постійно бере участь у благодійних забігах та марафонах.

Нещодавно повернувся з «Kyiv City Marathon «Київський марафон Незламності», де вперше подолав 21 км. Розповідає, що під час пробіжок на стадіоні «Спартак» в Житомирі таку дистанцію бігав неодноразово, але саме у рамках марафону – вперше.

Чоловікові – 49 років, він працює викладачем на факультеті лісового господарства та екології Поліського національного університету. Біг для нього – хобі та можливість підтримувати тіло в тонусі. Спершу виходив на стадіон сам, згодом долучилася і дружина. Син пана Олександра почав бігати ще раніше і зараз демонструє значні результати. Зокрема, успішно здолав супермарафон (100 км), а минулоріч біг від Житомира до Києва, аби зібрати кошти на потреби захисників.

«Бігати почав буквально кілька років тому. Це був період карантинних обмежень через поширення епідемії COVID-19, тож, коли територія стадіону стала знову доступною, я вийшов на пробіжки. Починав з кількох кіл і поступово збільшував дистанцію. Незабаром у рамках «Dnipro Marathon» пробіг 10 км (через COVID масовий старт відмінили) і відтоді постійно долучаюся до таких заходів. Через безпекові міри багато з них проходять в онлайн-форматі, але коли це передбачено умовами, то намагаюся виїхати безпосередньо на місце проведення.

Це зовсім інші емоції, атмосфера, драйв, масовий старт і так далі, – ділиться Олександ Кратюк. – Звичайно, біжу не стільки заради результату, медалей, а щоб, власне, перевірити свої можливості і бути дотичним до важливої нині справи – підтримки воїнів. Більшість таких забігів організовує «RunUkraine» (є ще корпоративні чи місцеві благодійні ініціативи), вони, як правило, онлайн. Учасники марафонів сплачують внески, а у подальшому їх частина, про що повідомляється завчасно, через офіційну державну фандрейзингову платформу «UNITED24», передається на придбання оснащення, дронів, техніки для ЗСУ. Я бігав і на відновлення Миколаєва, Бучі, Херсону. Це були актуальні потреби і донати учасників забігів йшли на це.

Приємно бачити, що на марафонах поруч біжать й інші знайомі житомиряни. Я кілька разів виходив на відкриті тренування місцевих бігових клубів у нашому місті, але бути членом клубу – це певна відповідальність. Зважаючи на робочий графік, не завжди можу підлаштуватися під їх режим тренувань, тому займаюся самостійно. На пробіжки виходжу ввечері, адже зранку о 8.15 вже починаються заняття в університеті. Стабільно бігаю 2-3 рази в тиждень, якщо дозволяють погодні умови. Тиждень до та після марафону даю собі час на відпочинок. Коли температура повітря знижується, тобто восени чи навесні, бігати значно легше, ніж спекотним літом».

Юлія Демусь

У Житомирі військові створили бренд одягу «Palai»: частину прибутку
направляють на спортивну реабілітацію ветеранів (ФОТО)

Бандерівський хутір: знищена совєтами та відновлена сучасниками історія
Житомирщини (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "21 кілометр для воїнів: житомирянин Олександр Кратюк підтримує ЗСУ через марафони (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*