Європарламент проголосував за трибунал для путіна

Сьогодні, 19 січня, у Страсбурзі Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спецтрибуналу для путіна та лукашенка. За таку ініціативу “віддали свій голос 472 депутати, “проти” – 19, утрималися – 33. 

Відтак найближчим часом члени ЄС мають домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу за аналогією з Нюрнберзьким процесом після Другої світової війни, де судили нацистських лідерів. За рішенням Європарламенту, цей процес буде здійснюватися в тісній співпраці з Україною та міжнародною спільнотою, бажано через ООН.

Востаннє подібні трибунали створювалися за рішенням Ради Безпеки ООН і для судового переслідування осіб, винних у скоєнні воєнних злочинів у колишній Югославії та в Руанді.

Наразі головне завдання – знайти для створення трибуналу загальний юридично обґрунтований шлях. Окрім того, за міжнародними правилами обраний суд повинен мати юрисдикцію для переслідування володимира путіна, політичного та військового керівництва рф, а також олександра лукашенка та керівництва білорусі як держави-пособника. Попередньо відомо, що міська влада Гааги підтримала ініціативу щодо проведення у місті спецтрибуналу над путіним.

Будьте першим, хто прокоментував "Європарламент проголосував за трибунал для путіна"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*