…Ви думаєте, що там у повітрі літають феромони кохання? Це казки для туристів! Париж процвітає злочинністю. Виходячи із автобуса, екскурсовод порадила нам тримати свої речі якнайближче, а документи – залишити в автобусі. Біля пам’яток архітектури лежали розбиті пляшки, які псували всю романтичну атмосферу…
Прага: суп у хлібині і чех, який раптово закохався
Найвідоміше місце, яке найчастіше відвідують туристи, звичайно, столиця Чехії: Прага. Як і практично в будь-якому європейському місті, уваги заслуговує центральна площа міста, яка називається Старе Мєсто. Як розповідав екскурсовод, окрему увагу заслуговує годинник на цій площі. Він показує не тільки час і день, але і ще час сходу і заходу Сонця і Місяця, і навіть становище знаків Зодіаку. Але ми натрапили якраз на реставрацію годинника.
Я мала змогу відвідати й диво архітектури – Карлів міст. Це повністю пішохідний міст. З’єднує дві історичні частини міста. Окрасою моста є скульптури, усього їх 30. Більшість із них на релігійні теми. На цьому мості багато хто кидав монетки, аби повернутись. Звичайно, кинула монетку і я.
Побувати в Чехії і не випити пива? Чехія славиться своїм пивом. Але я не люблю занадто міцне, тому обрала «Козел» світле. Воно дійсно смачне, трішки відрізняється від нашого смаком та легкістю пиття. До пива я замовила їхній суп у хлібині. Вирізається м’якуш хліба і всередину заливається густий суп. Суп був смачний. Але тому, хто не любить гостре – мабуть, не сподобається.
Прогулюючись вулицями, я помітила, що відкрито багато крамниць з легкими наркотиками. Це могли бути кекси, тістечка, жуйки. Будь-хто міг зайти щось купити, і продавець не запитає у тебе документів. Магазини працюють легально.
Офіційною валютою і грошовою одиницею Чеської Республіки є чеська крона (CZK, Kč). Краще завчасно обміняти гроші на Батьківщині, бо у Празі вас можуть легко обдурити, або обміняти за невигідним курсом.
Звичайно, куди ж без знайомств?! Я познайомилась чехом, який дуже мило говорив до мене. Познайомились ми у торговому центрі, він був продавець косметики. На прощання він зробив мені подарунок із свого товару. Та просив, щоб я залишалась у Чехії з ним, або він поїде зі мною в Україну. От досі й думаю…)
Париж, день перший: як я не потрапила у Лувр
Про Париж стільки написано, що додати вже начебто нічого. Але я вирішила поділитися своїм багатим досвідом: адже 2 дні в Парижі – це серйозно!
Це головне місто Франції і одне з найкрасивіших міст світу. Відвідати цю столицю любові і моди мріє кожен. Але… Ви думаєте, що там у повітрі літають феромони кохання? Це казки для туристів! Париж процвітає злочинністю. Виходячи із автобуса, екскурсовод порадила нам тримати свої речі якнайближче, а документи – залишити в автобусі. Біля пам’яток архітектури лежали розбиті пляшки, які псували всю романтичну атмосферу.
Ми вийшли з автобуса і нас одразу оточили африканці з брелочками у вигляді Ейфелевої вежі.
Чим себе зайняти у Парижі? Гуляти з ранку і до вечора, поки п’яти не почнуть боліти! У нас був вільний день. Усі розбігались по групках і займались чим завгодно. Я з друзям фотографувалась біля Ейфелевої вежі. За традицією, знову завела нових знайомих.) Цього разу це були біженці із Сирії, які вже 4 роки проживають у Німеччині, а у Францію приїхали відпочити.
У місті протікає річка Сена, на якій ми з друзями катались на пароплаві. Вражень ми отримали море: яка це була краса! Сидиш, ні про що не задумуєшся, лунає французька пісня, туристи розмовляють різними мовах, а за бортом пропливають інші пароплави і вітаються з нами.
Наступною нашою метою був Лувр. На жаль, черги були такі великі, що ми не встигали зайти у середину. Але прогулялись біля нього. Більш вдалим був запланований візит до музей парфумів Fragonard. На екскурсії ми дізнались багато цікавої інформації про парфуми та невеличкі жіночі секрети.
Перехоплювало подих від візиту у Палац Інвалідів. Це одна з найбільш помпезних пам’яток Парижа із великим позолоченим куполом. Збудували його за наказом короля Людовіка-Сонця як притулок для ветеранів війни. Сьогодні це резиденція коменданта Парижа та, як і колись, тут живуть ветерани.
Були й біля однієї із найвідоміших паризьких пам’яток – знаменитого собору Нотр Дам де Парі. Готичний собор на острові Сіте, прославлений завдяки твору Гюго, вражає своїми готичними шпилями, вікнами-вітражами у формі троянд та формою самої будівлі.
Париж, день другий: жити, як Міккі Маус
Діснейленд!!! Гігантський розважальний комплекс біля Парижа із тематичними парками, атракціонами, готелями та ресторанами. Тут казка стає реальністю не тільки для дітей, але і дорослих. Це ми відчули на собі. Шкода, що не вистачало довгої сукні, кучерів та макіяжу…
Які ж там нереально круті атракціони! Я відвідала 2 найекстремальніших видів атракціону. Називались вони Ракета та Індіана Джонс. Вони чимось нагадують американські гірки. Суть в тому, що тебе на великій швидкості різко піднімають вверх, а потім із такою ж швидкістю – вниз, а «вишенькою» було те, що тебе перевертає головою донизу декілька разів. Коли ти відкриваєш очі, то не розумієш, де знаходишся, де земля і де небо…
Загалом, щоб сходити на ці атракціони, потрібно вистояти в черзі приблизно 2 години. Але! Можна просто проходити повз людей із словами «еxcuse me, please», «sorry, I’m looking for friends». А потім ти встаєш за кимось і все.
На прилавках водичка коштувала 3 євро. Але багато хто не знав, що на території Діснейленду є фонтанчики з питною безкоштовною водою. Щоб переконатись, що вона справді питна, я зачекала, аби хтось перший випив з фонтанчика води. А вже потім набрала й собі.
Олеся ЛАВРЕНЮК
Читайте також:
Будьте першим, хто прокоментував "Європейський щоденник Олесі: побачити Париж – і вижити"