З 1 червня дітям – садочки, людям – маршрутки, лікарня, спортзал: Бердичів послаблює карантин (ВІДЕО) | Times ZT

З 1 червня дітям – садочки, людям – маршрутки, лікарня, спортзал: Бердичів послаблює карантин (ВІДЕО)

З 1 червня і не раніше: у Бердичеві планують відновити рух міських маршруток, відкрити дитячі садочки та спортзали, лікарню і Центр жінки. Однак є нюанси, про які розповіли у міськраді. Чиновники сподіваються: люди розуміють, що карантин не закінчився, його лише послаблено. А тому обмежень у багатьох сферах життя не уникнути.

«Ми ще не маємо результатів, як вплине на епідемситуацію  відкриття ринків, торгівельних закладів і закладів побуту, перукарень і так далі. Наша пропозиція міські перевезення відновити з 1 червня. Має бути наявність засобів захисту водіїв, кондукторів і всіх пасажирів. Перевезення тільки в межах місць для сидіння транспортних засобів, стоячих пасажирів бути не може. Повна щоденна дезінфекція транспортного засобу перед виїздом на рейс і після повернення з рейсу. І періодична дезінфекція місць, де найбільше іде контактування пасажирів: ручок, поручнів, сидінь. Це основні вимоги, які стосуються перевезень», – розповідає заступник міського голови Бердичева Сергій Онофрійчук.

З його слів, пільгове перевезення пасажирів зберігаються. А про підняття вартості тарифу сьогодні питання взагалі не стоїть і не розглядається. Разом з тим у міській раді просять людей пенсійного віку та пільгових категорій за можливості не їздити маршрутками у години пік, щоб працюючі люди змогли вчасно доїхати до роботи і щоб уникнути конфліктів.

З 23 травня бердичівляни вже зможуть їздити автобусами до сіл району, а також до Житомира і Малина з автостанції №2. Міжобласне автобусне сполучення відновиться теж незабаром. Повідомляє сайт Ріо-Бердичів.

Ще 19 травня робоча група відвідала всі ДНЗ Бердичева з метою перевірки можливості реалізації пропозицій від головного лікаря Державної санітарної служби України.

«Перевага при зарахуванні дітей у групи садочків надаватиметься працюючим батькам. Управлінням освіти складено списки усіх працівників закладів дошкільної освіти, за якими перевіряється, чи не є дані люди на самоізоляції, чи не були контактними або чи не є у числі хворих. Після підпису директора ЦПМСД ці працівники допускаються до роботи. Такі самі списки складаються зараз і тих дітей, які мають бажання відвідувати дошкільні навчальні заклади. Велике прохання, щоб батьки швидше зв’язувались зі своїми вихователями, бо станом на сьогодні зв’язується 50-60 %», – розповідає заступник міського голови Бердичева Валентина Адаменко.

У міськраді вирішили відкрити дитячі садочки теж з 1 червня. «Це пов’язано з багатьма причинами. Основна – ми повинні перевірити, чи діти з даних сімей не знаходяться на самоізоляції, чи не були у числі хворих тощо», – додає вона.

Лариса Бабікова, директор КНП «Бердичівська міська лікарня», повідомила: на 22 травня в місті зареєстровано 92 випадки захворювання на короновірусну інфекцію.

«З 10 травня по сьогодні не зареєстровано жодного випадку лабораторно по місту. Одужало на 22 число 51 особа. В інфекційному відділенні знаходиться 4 пацієнти, із них 3 медичні працівники. Загальний стан здоров’я їх задовільний, вони очікують на результати лабораторних обстежень. На сьогодні уже обстежено 120 працівників, результати їхніх обстежень на вірус негативні. Попередньо ми плануємо, що відновиться повністю робота міської лікарні з 1 червня. Але поступово, поетапно. Ургентна допомога надаватиметься як і повинна, але для цього буде змінений ще маршрут пацієнтів. Планова допомога надаватиметься тільки після проведення лабораторного дослідження і від’ємного ПЛР-результату», – пояснили Лариса Бабікова.

Міська лікарня з Національною службою здоров’я України підписали угоду по надання стаціонарної допомоги пацієнтам з діагнозом короновірусної інфекції. Нею для мед закладу передбачено за квітень 4 млн. 333 тис. грн.

Що ж до роботи пологового відділення, то, зі слів директорки КНП «Бердичівська міська лікарня», розпочнеться вона теж не раніше 1 червня. Усі працівники Центру жінки до того часу пройдуть обов’язкове ПЛР-тестування.

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 червня дітям – садочки, людям – маршрутки, лікарня, спортзал: Бердичів послаблює карантин (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*