З 1 грудня в Україні зростуть пенсії: кому та на скільки

З 1 грудня в Україні проведуть перерахунки пенсій. Про це повідомили у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Перерахунки зумовлені передусім підвищенням прожиткового мінімуму.

З 1 грудня 2022 року вдруге протягом року зростає розмір прожиткового мінімуму. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком і доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок і підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму“,

– пояснили таке рішення в Пенсійному фонді.

Отож для тих, хто втратив працездатність прожитковий мінімум збільшиться на 66 грн – з 2 027 грн до 2 093 грн.

При цьому непрацюючим пенсіонерам віком до 70 років, які мають повний страховий стаж, а саме 35 років для чоловіків та 30 років для жінок, і отримують “страхові” пенсії, встановлять мінімальну пенсійну виплату на рівні 2500 грн або пропорційно наявному страховому стажу. Якщо ж розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2 500 грн, передбачається доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Окрім того, будуть підвищені виплати учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей.

У Фонді наголошують, що перерахунки пенсій проводитимуться автоматично, без додаткових звернень пенсіонерів, а виплату проводитимуть із грудня у встановлені особам дати.

Нагадаємо, що з вересня у Дії запрацювало електронне пенсійне посвідчення.

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 грудня в Україні зростуть пенсії: кому та на скільки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*