З 1 квітня механізм програми «Доступні ліки» змінюється

З 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» знаходитиметься в адмініструванні Національної служби здоров’я України. Вартість лікарських засобів відтепер відшкодовуватимуть за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

Аптеки, в яких можна буде придбати ліки за програмою, укладатимуть договір з Національною службою здоров’я України. Усі медикаменти віднині виписуватимуть за допомогою електронного рецепта. Придбати виписані ліки пацієнт зможе у будь-якій аптеці-учасниці програми, незалежно від місця проживання і місця роботи лікаря.

Отож, щоб отримати «Доступні ліки» за е-рецептом, необхідно звернутися до лікаря за таким рецептом. Згодом пацієнту на телефон прийде СМС із кодом. В аптеці достатньо буде назвати цей код й отримати виписані медикаменти.

Тобто віднині схема програми зручна і прозора: лікар виписує рецепт, аптека відпускає препарат пацієнтові, а Національна служба здоров’я України відшкодує гроші за договором безпосередньо аптеці.

Всі процеси програми «Доступні ліки»  відбуватимуться в електронній формі.

Наразі адміністрування програми здійснюється виконавчими органами міських рад за місцем проживання і отоварювання виписаних рецептів можливе тільки за місцем проживання в аптеках, які заключили договір із виконавчими органами міських рад.

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 квітня механізм програми «Доступні ліки» змінюється"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*