З 1 січня Нацбанк розпочне вилучати з обігу деякі застарілі банкноти

З 1 січня 2023 року Національний банк, відповідно до своєї постанови за 4 жовтня, розпочне поступове вилучення з обігу паперових банкнот номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003 – 2007 років. Передбачається поступова заміна усіх цих банкнот на оновлені грошові знаки.

Замість них в обіг надійдуть: 

  • обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;
  • банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Процес заміни відбуватиметься задля підвищення якості готівки в обігу, поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення. 

У Нацбанку обіцяють, що процес буде поступовим і не створить незручностей громадянам, при цьому така заміна принесе користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам.

З 1 січня банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій, а Національний банк припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.

Тобто, потрапляючи в банки, банкноти попереднього покоління не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться з обігу та передаватимуться до Національного банку для подальшої утилізації.

При цьому у Нацбанку наголошуюють, що громадяни зможуть і надалі ними розраховуватися без обмежень. Спеціально обмінювати їх не потрібно. 

Нагадаємо також, що Нацбанк та деякі українські банки створили мережу, яка працюватиме в умовах блекауту.

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 січня Нацбанк розпочне вилучати з обігу деякі застарілі банкноти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*