pol_E1
Кальчук
PRONOZA

З 1 жовтня в Україні почнуть виводити з обігу монети “25 копійок” та старі гривневі банкноти

Screenshot 6 7 - З 1 жовтня в Україні почнуть виводити з обігу монети "25 копійок" та старі гривневі банкноти

Бізнес повинен обміняти їх до 16 жовтня, а прості українці матимуть на це три роки. 

Нацбанк оголосив про намір вивести з обігу монети по “25 копійок”, а також гривневі банкноти, які були випущені до 2003 року. Ці гроші вже з наступного місяця не вважатимуться платіжними засобами і будуть повністю вилучатися з обігу.

Також Національний бак виводитиме паперові банкноти номіналом “1” та “2” гривні, а також монету “1 гривня”, що була введена в обіг у 1996 році. Вони будуть замінені на монети того ж зразка випуском 2018 року.

Відзначимо, що таким чином монетно-банкнотний ряд гривні зменшиться з 17-ти до 12-ти номіналів. Загалом, згідно міжнародної практики, повинні залишитися шість номіналів монет та ще шість номіналів банкнот.

Тобто вже з 1 жовтня усі магазини, ресторани, сфери побуту вимушені припинити їх приймати, а залишок вказаних монет і банкнот необхідно до 16 жовтня здати у каси банківських установ, аби ті були зараховані на рахунки“, – повідомив керівник Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

Українці матимуть можливість без обмежень і безоплатно міняти їх на монети і банкноти інших номіналів та зразків упродовж наступних трьох років.

Нагадаємо, що в Україні передумали монетизувати бебі-бокси.


Будьте першим, хто прокоментував "З 1 жовтня в Україні почнуть виводити з обігу монети “25 копійок” та старі гривневі банкноти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*