Зараз на підприємстві триває набір працівників, здійснюються останні будівельні роботи й здійснюється монтаж обладнання. Так у Житомирі за адресою провулок Складський, 20 влітку минулого 2021 року інвестори розпочали будівництво сміттєпереробного заводу. Підприємство будується на орендованій у міста землі та сплачуватиме податки в бюджет Житомира.
“На сьогоднішній день готовність цеху становить 90% – це те, що стосується загальнобудівельних робіт. А щодо робіт з монтажу обладнання – на 40%. Частина обладнання вже знаходиться у приміщенні. Ще минулого року почався монтаж обладнання”, – розповів директор ТОВ “Грін Бін Україна” Євгеній Барах.
Він також пояснив, що на заводі перероблятимуть органічні відходи, листя, скло та пластик, гілки дерев та навіть старі дерев’яні меблі.
Сміття, яке відносяться до спеціальних видів відходів та потребує спеціальних ліцензій та дозволів поводження з ним, не прийматимуть на переробку. Великогабаритне будівельне сміття також не перероблятимуть. У лютому об’єкт вже планують ввести в експлуатацію у тестовому режимі.
Нагадаємо, що у грудні минулого року міський голова обіцяв, що на початку нового 2022 року сміттєпереробний завод у Житомирі запрацює у тестовому режимі.
“У березні вже має повноцінно функціонувати завод. За попередніми розрахунками на підприємстві працюватиме 100-120 людей. Заробітна плата для кваліфікованого працівника складатиме від 15 тис грн. Набір працівників вже відбувається. Основна категорія кваліфікованих працівників вже відібрана. Очікуємо повернення наших колег із Хорватії для монтажу обладнання пусконаладки для того, щоб, починаючи від головного інженера і завершуючи начальником, мали можливість проходити навчання та бачити, як воно монтується, як воно пуско налагоджується, як воно працює. Хочемо вже до 10-15 лютого мати сформовану повноцінну команду”, – додав Євгеній Барах.
З переробленого сміття на новому заводі виготовлятимуть компост, РДФ паливо, скло та пластик за фракціями, дерев’яну щепу тощо. На підприємстві запевняють, що шкідливих викидів в повітря не буде.
Зауважимо, що разом з запуском заводу зросте тариф на вивезення сміття.
“На сьогоднішній день у нас тариф складається з перевезення та захоронення. А буде перевезення, переробка та захоронення. Тариф збільшиться орієнтовно на 10-11 гривень, в залежності від того, чи це приватний сектор чи це багатоповерхівки. Збільшується за рахунок того, що сміття будуть везти на переробку і буде зменшена складова по захороненню. Якщо вона була кожному орієнтовно 3,5 грн в платіжці, то буде 15 копійок”, – розповів начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк.
На підприємстві також розповіли як здати на переробку сміття, яке не поміщається в сміттєві баки біля вашого будинку (крім будівельного великогабаритного сміття). Для цього потрібно сконтактувати з перевізником сміття, який працює у вашому мікрорайоні, та домовитися про вивіз непотребу на завод.
Нагадуємо, що добудувати перший в Україні сміттєпереробний завод в Житомирі планували до кінця 2021 року.
У фундамент заводу заклали капсулу.
Планувалося, що завод запрацює в тестовому режимі в січні 2021 року. У Житомирі затвердили новий тариф на перероблення побутових відходів, який почне діяти, коли запуститься сміттєпереробний завод.
Будьте першим, хто прокоментував "З березня в Житомирі запрацює сміттєпереробний завод"