З Одеського порту через тимчасовий коридор вийшло перше цивільне судно

Вперше з 16 липня з одеського порту вийшло судно і тримає курс на Босфор. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“Контейнеровоз «JOSEPH SCHULTE» (прапор Гонконг) вийшов з порту Одеса та рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України”,

– зазначив міністр.

На борту вказаного судна знаходиться понад 30 тис тонн вантажу, зокрема з продовольством. Контейнеровоз «JOSEPH SCHULTE» знаходився в Одеському порту ще з 23 лютого 2022 року.

За словами міністра, тимчасовий коридор і надалі використовуватимуть для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення російської федерації.

“Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій,”

-зазначив міністр.

Нагадаємо, що востаннє судно виходило з Одеського порту у день завершення зернової угоди 16 липня.

Нагадаємо також, що сьогодні вночі російські війська атакували дронами портову інфраструктуру та зерносховища Одещини.

Будьте першим, хто прокоментував "З Одеського порту через тимчасовий коридор вийшло перше цивільне судно"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*