З початку року на Житомирщині через паління сухостою вигоріло понад 241 га

З початку року на Житомирщині через паління сухостою вигоріло понад 241 га

На Житомирщині як і більшій частині України утримується суха спекотна погода. В області цього тижня оголошено надзвичайну пожежну небезпеку. Через необачність та погодні умови в регіоні відчутно зросла кількість пожеж, особливо у природних екосистемах.

“Найчастіше пожежі в екосистемах виникають через легковажність людей. Особливо — власників земельних ділянок та дачників, які, попри застереження про небезпеку і відповідальність за порушення правил пожежної безпеки, спалюють сміття та залишки сухостою. Саме з таких осередків вогню найчастіше виникають наймасштабніші пожежі, які становлять загрозу приватним житловим будинкам та завдають непоправної шкоди довкіллю.

При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму,”

– зазначають фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Лише з початку цього року на території Житомирщини було зафіксовано пожежі в лісових масивах площею понад 14 га, на торфополях – займання площею 3 га, внаслідок спалювання сухої трави, чагарників, сміття вигоріло понад 241 га.

Працівниками Інспекції на порушників природоохоронного законодавства в області складено:

25 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 38 тис грн.

7 протоколів за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо).

Загальна сума накладених штрафів цьогоріч становить понад 21 тисячу гривень.

Екологи закликають громадян у разі, якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном «102» або телефонуйте на гарячу лінію Інспекції: 068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54.

Будьте першим, хто прокоментував "З початку року на Житомирщині через паління сухостою вигоріло понад 241 га"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*