З роботи відразу в рай: в Україні вирішили суттєво змінити час виходу на пенсію

З роботи відразу в рай: в Україні вирішили суттєво змінити час виходу на пенсію

Українські можновладці вирішили суттєво змінити час виходу на пенсію. Стати пенсіонером з мінімальним стажем українці зможуть лише у 65 років. А от спроби вийти на пенсію раніше відтепер більше схожі на іллюзію.

Якщо нині аби стати пенсіонером достатньо мати 31 рік страхового стажу, то з наступного року щорічно необхідний страховий стаж зростатиме на рік. Тобто тим, хто досягне пенсійного віку в 2028 році, необхідно буде пропрацювати приблизно 35 років.

При цьому, враховуючи те, що багато українців працювали, а дехто і нині працює неофіційно сподіватися на нарахування потрібного страхового стажу не доводиться. А відтак більшість нині працюючих українців навіть не матиме підстав для отримання пенсії.

Таким чином, якщо особа, що досягла 65 років, матиме страховий стаж менше 15 років, пенсію вона не отримуватиме. Такий громадянин може розраховувати лише на тимчасову соціальну допомогу, розмір якої не перевищуватиме прожитковий мінімум. При цьому кожні 6 місяців він матиме підтверджувати права на отримання такої виплати.

Водночас, судді, депутати, поліцейські та деякі інші категорії громадян, як і досі зможуть піти на пенсію раніше і отримуватимуть підвищений її розмір.

Нагадаємо також, що в Україні планують скасувати інвалідність.

Будьте першим, хто прокоментував "З роботи відразу в рай: в Україні вирішили суттєво змінити час виходу на пенсію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*