З турботою про нас. Поліція пропонує ЗМІ відстежувати читачів-«аноністів» | Times ZT

З турботою про нас. Поліція пропонує ЗМІ відстежувати читачів-«аноністів»

Поліція пропонує інтернет-виданням стежити за своїми читачами. Деякі з них повідомили, що днями отримали листи, в яких кіберполіція пропонує на сайтах ЗМІ встановити скрипт, який  зможе відстежувати “анонізованих” користувачів.

Вчора, 30 січня лист-пропозицію від поліцейських оприлюднило інтернет-видання “Полтавщина” на своїй сторінці у  Facebook

В листі йдеться про те, що кіберполіція Національної поліції України розробила програмний скрипт, який дозволяє ідентифікувати користувачів, які “намагаються анонізувати себе під час використання Всесвітньої мережі Інтернет”. І цікавляться, чи не зацікавиться видання такою пропозицією.

Коментар з цього приводу полтавських журналістів був цілком однозначний:

Шановна Кіберполіція, чесно кажучи, ми оху*ли від вашої пропозиції. Ми вже звикли, що влада регулярно намагається законодавчо запровадити цензуру в інтернеті, але давати поліції доступ до сервера ЗМІ, встановлюючи там «бекдор» — це вже занадто, якими б благими цілями це не виправдовувалося.

Жоден ваш код на нашому сайті ми не встановлюватимемо. Сподіваємося, інші ЗМІ також.

Як повідомила Лабораторія цифрової безпеки, “подібні листи отримували регіональні редакції, зокрема на Волині та Миколаївщині. Станом на зараз коду самого скрипта немає в публічному доступі (ми готуємо запит на доступ до публічної інформації). Втім, судячи зі змісту листа, можна припустити, що йдеться про систему невибіркового стеження за всіма відвідувачами інтернет-ресурсів”.

Від себе видання Times.ZT може додати, що листа ми не отримували, проте таку ж пропозицію нам зробили телефоном. Співробітник поліції пояснив, що такий скрипт на сайті відстежуватиме лише IP-адреси користувачів і може стати нам у нагоді, наприклад, у випадку DoS  атак на сайт. 

Наша редакція переконана, що якщо наш сайт і відвідують якісь “анонізовані” читачі, то навряд чи це може бути для інших небезпечним, чи, не дай боже, заразним. То ж повідомляємо своїх користувачів, що ніякого поліцейського кібернагляду на нашому сайті встановлено не буде. Заходьте, читайте, коментуйте і нікого не бійтеся.

Будьте першим, хто прокоментував "З турботою про нас. Поліція пропонує ЗМІ відстежувати читачів-«аноністів»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*