HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

За обладнання для лікування COVID-19 з бюджету Житомира переплатили понад 250 тисяч гривень

175859 777x392 - За обладнання для лікування COVID-19 з бюджету Житомира переплатили понад 250 тисяч гривень

Медичне обладнання (відеобронхоскоп, кисневі концентратори, мікробіологічно безпечний кабінет тощо), призначене для лікування коронавірусу, яке закупили для лікарень Житомира в березні-травні, придбане за завищеною більше ніж на 250 тис. грн ціною.

Про це заявила прокуратура Житомирської області.

«Житомирською місцевою прокуратурою у ході опрацювання веб-порталу „Prozorro“ виявлено факти порушень законодавства під час закупівлі за бюджетні кошти товарів медичного призначення, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Постачальники обладнання, київські приватні товариства, включили до вартості обладнання податок на додану вартість.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID −19)» та відповідними положеннями Податкового кодексу України такі товари звільнено від оподаткування.

Таке порушення дозволило завищити вартість обладнання.

«З метою повернення до бюджету зайво сплачених коштів та захисту інтересів держави, Житомирською місцевою прокуратурою до господарського суду міста Києва пред’явлено два позови про стягнення з товариств-постачальників медичного обладнання грошових коштів, набутих без достатньої правової підстави».


Будьте першим, хто прокоментував "За обладнання для лікування COVID-19 з бюджету Житомира переплатили понад 250 тисяч гривень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*