За що житиме Бердичів у 2021-му році і багатодітна мати у відчаї: засідання виконкому (ВІДЕО)

Перше засідання нового складу виконкому дало розуміння, за які кошти житиме Бердичів у 2021-му році.

«Загальний обсяг бюджету Бердичівської міської територіальної громади на 2021 рік включаючи міжбюджетні трансферти прогнозується в сумі 513 мільйонів 200 тисяч гривень», – говорить Олена Геденач, начальник міського фінансового управління.

З її слів, власних доходів місто матиме 330 мільйонів гривень. Основним джерелом надходжень до бюджету є податок на доходи фізичних осіб, тобто 220 мільйонів 200 тисяч гривень. А також місцеві податки і збори, яких очікують 91 з половиною мільйон.

«Найбільшу питому вагу у структурі саме місцевих податків займають єдиний податок та плата за землю. Надходження єдиного податку очікуємо в сумі 50 мільйонів гривень. Плата за землю – 35 мільйонів гривень», – каже Олена Геденач.

За нерухомість очікують отримати в бюджет майже 6,5 мільйонів гривень. Це на 20% більше, ніж минулого року. 4 мільйони доходів чекають за надання адміністративних послуг, сплачення штрафів і мита. 14 мільйонів – від бюджетних установ за платні послуги. З туристичного збору чекають 100 тисяч гривень.

«Акцизний податок з реалізації підакцизних товарів від реалізації тютюну, алкоголю, пива зараховується до бюджету громади у розмірі 5 % вартості, надходження його визначено в обсязі 11 мільйонів гривень», – додає начальник фінуправління.

А от щодо акцизного податку за пальне, то він не врахований в проекті бюджету. Бо Верховна Рада ще не вирішила, чи залишити його громадам. Це близько 13 мільйонів втрат для Бердичева.

«Загальний обсяг видатків бюджету на 2021 рік прогнозується в сумі 511,5 мільйонів гривень», – каже пані Олена.

Більша частина цих коштів піде на зарплату працівникам бюджетної сфери і оплату енергоносіїв.

Понад 155 мільйонів гривень Бердичів чекає освітньої субвенції від держави. Гроші – виключно на оплату праці педагогічних працівників. Медичної субвенції місту не буде, бо тепер кошти за медпослуги йдуть напряму у лікарню. З бюджету Бердичева на охорону здоров’я передбачено більше 14-ти, на ЖКГ – понад 29, на культуру – майже 20 мільйонів гривень.

«Бюджет дуже складний, в нас проекти дороговартісні, якими ми хочемо займатись, це та ж вода і реконструкція наших теплокотелень. Ми шукаємо розмови з підприємствами, які виводились з Бердичева, щоб вони вертались назад, щоб платили тут ПДФО. Шукаємо шляхи наповнення бюджету участю в різних програмах», – коментує нам міський голова Сергій Орлюк.

В кулуарах міської ради говорять, що 26-та бригада також зареєстрована нині не в Бердичеві, тому місто щомісяця не отримує близько 1,5 мільйони податку на доходи фізичних осіб. Але місцеві чиновники сподіваються на повернення частини за реєстрацією у Бердичів. Шанси, кажуть, є.

Також у бюджеті міста передбачено близько 160-ти тисяч гривень на ліквідацію редакції дротового мовлення у Бердичеві.

«На період ліквідації воно тільки буде працювати, дротового радіо вже точно в нас в місті не буде», – говорить Сергій Орлюк.

На завершення виконкому до зали прийшла мати 4-х дітей з претензіями, що ніяк не отримає обіцяного житла. Жінка живе уже 6 років у гуртожитку, адже її будинок знесли як непридатний для проживання. Каже, що зверталась куди тільки можна, але віз і нині там.

Проблему Валентини Гайдемської, так звати жінку, теперішня влада взялась вивчати.

«Я за те, щоб діти жили в нормальних умовах, це головне. Задача міської ради забезпечити це для дітей. Ми запросили її на перемовини з нашими фахівцями, щоб вона висказала проблему і фахівці нададуть мені всі пропозиції, які вони бачать. Тоді я можу приймати якесь рішення», – каже міський голова.

За рішенням виконкому у місті придбають новорічні подарунки для різних категорій дітей, а 19-го грудня із масою сюрпризів о 16-ій годині відкриють головну новорічну ялинку, де чекають на містян.

Будьте першим, хто прокоментував "За що житиме Бердичів у 2021-му році і багатодітна мати у відчаї: засідання виконкому (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*