Захист чи туалети: чи дійсно дорогі модульні укриття в Житомирі?

Захист чи туалети: чи дійсно дорогі модульні укриття в Житомирі?

Нещодавно у Житомирі почали встановлювати модульні укриття. На виготовлення, монтаж і облаштування укриттів з міського бюджету виділено 25 млн. грн. Чотири наземних укриття, які обслуговує КП «Зеленбуд», коштували майже 7 млн. грн. Ще два обслуговує КП «Парк», їх вартість 5 млн. грн.

Втім, коли модульні укриття з’явилися в багатолюдних місцях, то житомиряни не надто зраділи: вигляд і вартість таких конструкцій викликали безліч зауважень. Місцеві називали укриття «туалетами», а також не могли повірити, що на бетонні плити витратити 7 млн. грн. 

Журналісти «Times.ZT» вирішили розібратися, на основі чого формується вартість таких укриттів.

Тендер на виготовлення укриттів для КП «Зеленбуд» виграло київське ТОВ «Хоббіт хаус», тому ми зв’язалися з їхнім представником, який пояснив, що саме закладається в ціну укриття, і чому їх вартість по містам України – різна:

«У всіх по-різному закладається вартість. Перш ніж викладати тендер, замовники звертаються до нас із комерційною пропозицією, і питають, що їм потрібно. Буває таке, що їм комплекс потрібен, з проєктуванням, виробництвом і будівництвом, і вже в суму, яку зазначають в тендері, закладена вартість комплексу цих послуг. Тобто, замовники формують бачення того, яке укриття потрібно: найпростіше укриття, протирадіаційне укриття, на яку кількість осіб, з яким оснащенням, потім дають нам запит, і ми вже рахуємо. Доставка здійснюється по всій Україні. Ми користуємося послугами перевізників. Сума доставки вже формується в залежності від того, куди треба доставити, і вона також закладається в загальну ціну робіт». 

Також містян цікавило, чому модульні укриття не замовили в Житомирі, для прикладу, на тому ж заводі «Обербетон». Там нам пояснили, що не подалися на тендер, бо не мають готових розроблених проєктів, які сертифіковані як укриття:

«Ми не мали часу, щоб виготовити проєкт і отримати сертифікат його відповідності по захисту від вибуху та інших навантажень, пов’язаних з обстрілами. Насправді, завод перепрофільований, і завантажений іншими виробами». 

Також у Житомирській області модульні укриття замовили для двох навчальних закладів Андрушівки – Бровківського ліцею (на 50 осіб за 1 млн. 566 тис. грн) та Нехворощанського ліцею (на 50 осіб за 1 млн. 565 тис. грн). 

У Овручі придбали два укриття (на 20 та 30 осіб за 2 млн. 105 тис. грн) та ще одне для ДНЗ №5 (на 50 осіб за 1 млн. 287 тис. грн + монтаж укриття вартістю 187 тис. 500 грн).

Ще три укриття придбали для Березівського, Іванівського та Барашівського ліцеїв (одне з них розраховано на 130 осіб, ще два – на 150 осіб, їх вартість склала 8 млн. 295 тис. грн). 

І укриття на 100 осіб вартістю 3 млн. 363 тис. грн придбали для Кам’янобрідського ліцею.

Вони замовляли конструкції та монтаж у ТОВ «Сучасні Бетонні Рішення», ТОВ «Українська Будівнича Компанія» і ТОВ «Завод залізобетонних виробів “Дорожні та енергетичні конструкції”».

За даними сайту «Dozorro», найбільші видатки на укриття в Київській області – 592 укриття за 482 млн. грн, Дніпропетровській – 307 за 234. млн грн та Львівській – 429 за 234 млн. грн. Мова про всі види укриттів, як модульні, так і найпростіші укриття в будинках, які треба було облаштувати або з нуля, або дообладнати. 

Якщо говорити саме про модульні укриття, то по Україні їх вартість дуже різна. 

Для прикладу, Черкаська ОВА придбала 18 укриттів на загальну суму 15 млн. грн. У Харкові обладнали прості зупинки-укриття. Ціна одного такого сховища – 783 тис. грн і розраховане воно на 50 людей. У той час, як під Харковом встановили чотири модульні укриття вартістю у майже 8,5 млн. грн, одне з них розраховано на 50 людей, ще два на 75, і одне на 100 людей. А у Білій Церкві придбали одне укриття на 150 людей за 4 млн. грн. 

Найбільший тендер на модульні укриття для Кривого Рогу. Там за 40 млн. грн хочуть облаштувати 35 укриттів.

Нагадаємо, за якими адресами у Житомирі встановили модульні укриття.

Будьте першим, хто прокоментував "Захист чи туалети: чи дійсно дорогі модульні укриття в Житомирі?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*