coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models

Захист інтересів громади чи імітація: як міськрада Житомира «бореться» з незаконним будівництвом на Київській 6

Захист інтересів громади чи імітація: як міськрада Житомира «бореться» з незаконним будівництвом на Київській 6

Протягом двох років приватне підприємство «ТВЦ «ОЛЕСЯ» разом з підрядними підприємствами “Фаворит-ОПТ” незаконно, всупереч дозвільним документам, здійснюють незаконне будівництво на землях історичного ареалу по вул. Київська 6, м. Житомира, в межах суворого регулювання забудови. 

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин нещодавно відкоментував, що забудовник не має дозвільних документів і міська рада буде позиватись до суду щодо знесення, тільки-но Президент підпише потрібний закон.

Та наскільки доцільним є  такий кроку від влади за два роки незаконного будівництва?

Трохи історії

Підрядником будівництва виступає “Фаворит-ОПТ”, фірма житомирського екснардепа Борислава Розенблата, якого недавно “Бігус-інфо” викрили на неякісному виробництві БПЛА для ЗСУ  по замовленому державному тендері сумою на 650 млн грн. В 2014 році Розенблат, в ході піар-кампанії, боровся з будівництвом АТБ на поточній ділянці і говорив, що “це культурно-історична частина міста, яка має слугувати прикрасою Житомира. Ця територія не придатна для будівництва багатоповерхового будинку. На цій території буде те, що вирішить громада”. Пізніше житомиряни пропонували різні проєкти побудови скверу на території.

Не один раз Управління Держархбудконтролю Житомирської міської ради, за ініціативи самих громадян та жителів прилеглих будинків намагалося провести перевірку, але отримували відмову. Попри це керівник управління Олександр Магдюк не скасовував декларацію на будівництво. Відповідь проста: за два роки будівництво можна було зупинити — чого міський голова не доручав робити, а тільки зараз сказав про незаконність забудови. Таким чином, влада своєю бездіяльністю могла сприяти незаконним діям забудовника в історичному центрі Житомира, хоча й на це знайдеться виправдовування.

Законодавство говорить наступне:

– порушені норми законодавства, які регламентують порядок будівництва в межах історичного ареалу. Відділом культурної спадщини Житомирської облради не погоджувався проєкт на будівництво та не надавався дозвіл на проведення земляних робіт на території охоронної зони історичних пам’яток по вул. Київська 6. В цій зоні охорони існуючих пам’яток архітектури місцевого значення знаходяться – Готель Мінеля, вул. Київська 10 та Семінарський костьол Св. Йоана з Дуклі, вул. Київська 4,  та зона регулювання забудови, що прилягає до охоронних зон, які сприяють збереженню містобудівної ролі пам’яток в архітектурно-просторовій організації міста;

– в матеріалах поданих до суду громадською організацією є докази того, що на об’єкт будівництва не були допущені органи Держархбудконтролю, дозвільних документів у сфері культурної спадщини не те що немає, а й ніхто навіть не звертався ні до міських органів, ні до Житомирської обласної Державної адміністрації.

Кого захищає влада міста?

Відповідно, коли починаються незаконні дії на території громади — влада захищає інтереси житомирян. Також ми розуміємо, що без погодження влади незаконне будівництво, що обурює всіх житомирян, не почалось би і не продовжувалось. Чи може просто повіримо в те, що влада два роки не бачила, що будується,  і що існують причини, корисні громаді, щоб воно взагалі відбулось? Адже Житомирське ОТГ навіть не отримує коштів з користування даною земельною ділянкою.

Міський голова Сергій Сухомлин в 2021 році говорив, що планується побудувати кількаповерховий торгівельно-офісний центр. За його словами, було прохання до забудовника побудувати будинок, який буде у рівень із сусідніми будинками (оцінити можна по фото з коптеру та плану) та замикатиме цей квартал:

Сухомлин: «Там поки що нічого не будують, взяли декларацію на підготовчі роботи, цей проєкт два рази проходив архітектурну раду, куди входять міські й обласні архітектори, усували недоліки, і там буде адміністративна будівля, три чи чотири поверхи».

Журналіст: «А на першому – магазин «АТБ»?

Сухомлин: «Це комерційна діяльність, ми, як місто, не можемо казати, кому що робити, але там буде нормальна, сучасна будівля».

Кого захищає суд та поліція?

Ще в серпні 2021 року жителі прилеглого будинку разом з активною громадськістю написали заяву в ГУНП Житомирської області та просили розпочати досудове розслідування, але  заява була проігнорована. За ініціативи громадської організації «Громадська оборона» були проведені позапланові перевірки об’єкту. Також було подано позовну заяву до Житомирського окружного суду щодо скасування дозволу на будівництво по вул. Київській, 6, однак суд ухвалив про відмову у вжитті заходів забезпечення позову у справі.

Перед самим початком повномасштабного вторгнення жителі будинку Театральна, 5 приходили на засідання виконкому для діалогу із владою, перекривали дорогу на будівництво, мирно протестували. Їх невдоволення було пов’язане з появами тріщин в оселях та невідповідністю показаному плану щодо реальності.

Крім того, представник «ТВЦ «Олеся», в ході спілкування з журналістами, знехтував  думкою житомирян стосовно проведення робіт, назвав «охламонами» і гордився тим, що тривалий час працював будівельником в москві. 

Будемо чесними — одиниці забудов зносили в Україні після рішення суду, не говорячи про Житомир. Запитання –  чому громадська організація могла представляти інтереси житомирян і подати позов до суду півтора року назад, а Житомирська міська рада вирішує це зробити тільки зараз, коли будівництво каркасу фактично завершено, на жаль риторичне. Слова мера та майбутні дії в суді більше виглядають як замітання слідів, ніби-то влада зробила все, що в її силах для захисту міста. Донині багато житомирян переживає за долю цієї ділянки, мешканці будинку по вул. Театральна, 5 за цілісність власних квартир, а дехто просто колись боровся за сквер Героїв України й розчарований подіями, що відбуваються. Тож чи можемо ми розуміти бездіяльність певних органів державної влади — як вчинення корупційних дій? Кожен робить висновки для себе сам.

Олексій МЕЛЬНИЧЕНКО

«За 33 роки нічого не змінилося»: як адміністрація Житомирської обласної лікарні імені Гербачевського делегувала свої обов’язки волонтерам

У Житомирі працівника комунального закладу викрили на антиукраїнській пропаганді

Будьте першим, хто прокоментував "Захист інтересів громади чи імітація: як міськрада Житомира «бореться» з незаконним будівництвом на Київській 6"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*